Patryk, mały bohater!

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Patryk, mały bohater!

Jedenastoletni Patryk Luch z Gorliczyny wykazał się nie lada odwagą i rozsądkiem, którego nie raz brakuje dorosłym. Chłopiec powstrzymał pijanego kierowcę przed jazdą i zadzwonił na policję informując o tym zdarzeniu.


Patryk w czwartek (02.10.2017) poszedł z kolegami na frytki do baru w Gorliczynie, który znajduje się nieopodal stacji benzynowej. Na stację paliw wjechał fiat seicento, którego kierowca miał problem z utrzymaniem prostego toru jazdy, a parkując o mało nie wjechał w budynek. Mężczyzna wysiadł z samochodu i chwiejnym krokiem ruszył w stronę pobliskiego baru. Jego dziwne zachowanie zwróciło uwagę trzech chłopców w wieku 11, 13 i 14 lat. Najmłodszy z nich od razu zareagował.  Szybko zadzwonił na policję, informując o zdarzeniu. Międzyczasie poinformował też pracownika stacji o pijanym mężczyźnie. Kilka minut po zgłoszeniu na miejscu byli już policjanci ruchu drogowego.

Jak się okazało, nietrzeźwy mężczyzna chwilę wcześniej wyszedł z baru i wsiadł do samochodu. Odjechanie uniemożliwił mu pracownik stacji, który przekazał go funkcjonariuszom. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 34-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego, który kierował seicento, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Jego sprawa trafi do sądu, a postępowanie Patryka długo będzie zapamiętane i chwalone.

patryk
Fot. Z zachowania  Patryka Lucha dumni są nie tylko rodzice, ale również dyrektor szkoły i wychowawca. 

 

Rodzice chłopca są z niego bardzo dumni. – W szkole rozmawiali o takich rzeczach z Policją, w domu też mu się mówiło, że pijany nie powinien jeździć. Cieszę się, że tak przytomnie zareagował i może uratował komuś życie. Jestem bardzo dumna z syna- mówiła mama Beata Luch.

– Patryk to bardzo grzeczny i skromny chłopiec. Cieszę się, ze zrobił coś takiego. To efekt naszej wspólnej edukacji w szkole, którą prowadzimy z Policją- dodał wychowawca Patryka. 


Sam chłopiec wie, że zrobił dobrze. Z  dumą odpowiada – W szkole nas uczyli takich rzeczy. Musiałem zadzwonić, bo jakby ten pan kogoś przejechał, np. jakieś dziecko, albo mojego kolegę, to byłaby to strasznie smutna rzecz. A my przecież go widzieliśmy, więc trzeba było kogoś uchronić- powiedział mały bohater, uczeń V klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Przeworsku im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. 

 

policja
Dumna  z zachowania chłopca jest też przeworska Policja. – Cieszymy się z takiej reakcji chłopca, bo to znaczy, że nasze działania w szkołach mają sens. Profilaktyka, pogadanki, rozmowy, czy lekcje z uczniami właśnie w takich momentach zbierają swoje pozytywne żniwo- mówiła Renata Jaremko rzecznik prasowy KPP w Przeworsku.


BO

 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow