Parkometry wokół Rynku w Przeworsku? 

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Parkometry wokół Rynku w Przeworsku? 

Na lutowej sesji Rady Miasta Przewoska został podjęty pomysł pobierania opłat za parkowanie w centrum miasta. Urzędnicy chcą rozwiązać problem brakujących miejsc parkingowych.

Z pytaniem o parkometry zwróciliśmy się do Agnieszki Zakrzewskiej, sekretarza Urzędu Miasta Przeworska, która ma udzielić odpowiedzi w tej kwestii. (odpowiedź Urzędu Miasta zamieścimy na naszym portalu). W sprawie parkometrów na  jednym z portali społecznościowych  wypowiedział się przewodniczący Rady Miasta Tomasz Kojder (pisownia oryginalna) – Mówię NIE parkometrom w Przeworsku. Mówię NIE dla pomysłu sięgania do kieszeni kierowców. Pomysł burmistrza dotyczący utworzenie strefy ​PŁATNEGO ​PARKOWANIA​ w otoczeniu ratusza i rynku jest dla mnie nie do przyjęcia. PROPONUJĘ utworzenie strefy ograniczonego postoju polegającą na możliwości pozostawienia w tym obrębie auta na okres 1 godziny (2 lub 3 godzin – to jest do ustalenia w trakcie dyskusji) na podstawie karty parkingowej pozostawionej za przednią szybą​ auta​ bez konieczności ponoszenia opłaty. Po przekroczeniu ustalonego czasu kierowcy otrzymywaliby ​k​ary za niestosowanie się do znaków drogowych przewidzianych ustawami Prawo o ruchu drogowym oraz Kodeks wykroczeń. Takie rozwiązanie po likwidacji parkometrów od 2015 roku świetnie sprawdza się w mieście Śmigiel(…) napisała T. Kojder, który dodał link do relacji wideo z sesji, gdzie jest m.in. zapis jego wypowiedzi:


BO


Fot. Sprawę płatnego parkowania w Przeworsku będziemy monitować i poinformujemy o jej zakończeniu i rezultatach dla mieszkańców.

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow