„Otwarte wrota” w dwójce

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

„Otwarte wrota” w dwójce

Stowarzyszenie Sympatyków Szkoły Podstawowej nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Przeworsku po raz  czwarty „otwarło wrota” na wszystko co inne, nowe, niespotykane, a przy okazji zaprezentowało gościom to co najpiękniejsze w Polsce. 

Szkoła realizuje projekt w ramach programu „Działaj Lokalnie” finansowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ufundowanego  przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundację Fundusz Lokalny w Leżajsku. Wkład własny w zadanie zapewnił Burmistrz Miasta Przeworska. Koordynatorem projektu jest Dorota Paszkowska, ponadto zespół projektowy tworzą rodzice – Marzena Cedzidło, Joanna Kuryło, Agnieszka Lech oraz nauczyciele: Dorota Czarny-Konieczny, Agata Jurkiewicz i Anna Rosół.

6


– Głównym celem projektu „Otwarte Wrota” jest propagowanie otwartości na mieszkających w naszej społeczności przedstawicieli innych kultur – powiedziała Dorota Paszkowska. – Stąd też zaplanowany został cykl spotkań, które będą przybliżać kraje i kulturę tych osób. 
 
  Pierwsze spotkanie,  pozwoliło przybliżyć gośćcom kraj nad Wisłą. Jego kulturę, potrawy, obyczaje, muzykę i stroje ludowe. W projekt zaangażowało się kilkadziesiąt osób. Wśród nich byli dyrektorzy placówek oświatowych, przedstawiciele stowarzyszeń, uczniowie, rodzice, gospodynie z kół wiejskich, oraz przeworscy restauratorzy. 


 Projekt będzie realizowany do grudnia br. W programie znajdzie się jeszcze: dzień chiński, wietnamski, kurdyjski i angielski, a podczas nich uczestnicy poznają kulturę, zwyczaje i smaki z różnych zakątków świata. 
   
BO


Fotorelacja na Fb Twoje miasto Przeworsk


 

5 7 8 9 10

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow