Oszuści wyłudzają pieniądze od przeworskich przedsiębiorców!?

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Oszuści wyłudzają pieniądze od przeworskich przedsiębiorców!?

Pan Daniel przeworski przedsiębiorca, zgłosił się do nas z prośbą o nagłośnienie oszustwa. Coraz więcej osób nabiera się na nie i płaci. Ostrzegamy! Każdy dokument należy przeczytać i sprawdzić. Jeśli wydaje się podejrzany należy to zgłosić w instytucjach, które udaremnią działania oszustów.  


Pan Daniel napisał do nas, że jest współwłaścicielem jednej z firm z siedzibą w Przeworsku. – Po założeniu spółki trafiają do nas dziwne pisma(…) Dokumenty dotyczą zapłaty pieniędzy aby nie użyć słowa "próby wyłudzania pieniędzy". Firmy po przez podobne nazwy do Krajowego Rejestru Sądowego, oraz po przez kreatywne sformułowania jak np. fakultatywna opłata lub słowo "nie" przed nawiasem obowiązkowa zapłata budzi wiele wątpliwości (…).- napisał nasz Czytelnik. Czujność Pana Daniela, który przekazał nam również pisma, które otrzymał pokazuje, że naciągacze mimo ciągłych akcji informacyjnych, wciąż działają. Na dokumentach oprócz słowa nie w nawiasie czy opłat fakultatywnych możemy dopatrzeć się szeregu znamion oszustwa; dokument wygląda jak wydrukowany na domowej drukarce nie jak pismo z sądu, żadna oficjalna pieczątka nie wygląda jak te na wspomnianych wezwaniach do zapłaty, anonimowe osoby podpisują się „haczykiem” 


Państwowy rejestr jest jeden i wpis do niego jest bezpłatny. Ministerstwo Gospodarki na swoich stronach informuje, że rejestracja w CEIDG jest bezpłatna. Z faktu figurowania w rejestrze przedsiębiorców nie są pobierane żadne opłaty". Gdy dostajemy podobny dokument należy również zweryfikować adres danej firmy. Zazwyczaj w przypadku oszustów sytuacja wygląda podobnie. Adres stacjonarny podawany jest na konkretną ulicę i numer gdzieś w wielkim mieście, działa tam jednak firma oferująca tzw. wirtualne biuro. To usługa, która pozwala korzystać z adresu siedziby firmy czy dedykowanego numeru telefonu stacjonarnego bez posiadania w danym miejscu fizycznego biura.


BO

dziwnepl1 Dziwnepl2


Fot. Skany dokumentów, które do przeworskiego przedsiębiorcy wysłali oszuści. Uważajmy na takie wezwania do zapłaty 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow