Orkiestra gorących serc – aktualizacja

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Orkiestra gorących serc – aktualizacja

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz dwudziesty piąty. W całym kraju, również w Przeworsku od rana wolontariusze zbierali pieniądze do puszek dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

 

– 25 lat grania orkiestry to poważna część historii Polski. Przez ten okres pomogliśmy praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju. To, że orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Nie boję się użyć stwierdzenia, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro wszystkich Polaków, także tych mieszkających za granicą, bo przecież wiele sztabów gra także na obczyźnie – mówił Jerzy Owsiak, prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas jubileuszowego finału orkiestry.

 

1Przeworszczanie chętnie włączyli się w pomoc dla WOŚP. Wiele osób wrzucających pieniądze do puszek zaznaczało, że motywuje ich do tego fakt, że i w przeworskim szpitalu jest sprzęt z serduszkami orkiestry.

 

 

W Przeworsku po raz kolejny zarejestrowano sztab działający przy Miejskim Ośrodku Kultury im. Oskara Kolberga. Podczas koncertu, który odbył się 15 stycznia w sali widowiskowej MOK mieszańcy mogli podziwiać: zespoły wokalne i taneczne MOK, Aleksandrę Wajdę, Oliwię Jarosz, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Markowianie”, grupy break dance „Unical Brothers”, finalistów II etapu „Must be the music” dętego kwartetu okolicznościowego „Fila lala”, Przeworską Kapelę Podwórkową „Beka”, zespół „ReggaeGang System” oraz kapelę metalową „Strzyga”. Koncert zakończył pokaz fireshow przeworskiej grupy „Maskarada” oraz Światełko do Nieba.

 

Ponadto w przeworskiej pływalni odbywała się akcja „Pływanie z WOŚP” zorganizowana przez KP Orlik oraz przeworski WOPR, gdzie pływacy dla orkiestry przepłynęli ponad 50 km oraz licytowali i zbierali pieniądze do puszek. WOŚP wspierali również wędkarze z Koła PZW „Jaz” Przeworsk, którzy zorganizowali Podlodowe Mistrzostwa Wędkowania, podczas których zbierali pieniądze. Wielkim sukcesem okazały się licytacje pomiędzy występami zespołów i wokalistów, które przyniosły najwięcej pieniędzy.

 

Wyniki zbiórki  podczas 25 Finału WOŚP – 15 stycznia 2017 – sztab 2298 w Przeworsku:

 

Kwota ostateczna: 63 629,18 + 2GBP, w tym Przeworsk:  29715,44 zł /w tym: Pływanie z WOŚP: 714,70 zł,  Miejskie  Koło PZW "Jaz" w Przeworsku: 666,33 zł., aukcja MOK: 3022,18/Kańczuga: 15382,20 + 3421,80 zł. /indywidualne przelewy na konto WOŚP/ , Sonina 8981,78 zł., Gać 6316,01 złŁańcut 3233,75 zł.

 

Fotorelacja z wydarzenia w Galerii FB

 

 

Artykuł ukazał się w Super Nowościach

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow