Ojciec oskarżony o gwałt na córce odwołuje się od wyroku

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Ojciec oskarżony o gwałt na córce odwołuje się od wyroku

Stanisław K. mieszkaniec powiatu przeworskiego został uznany winnym zarzucanych mu czynów tj. od 2009 do października 2016 wielokrotnie doprowadził do gwałtu na swojej córce. Sąd Okręgowy w Przemyślu wymierzył mu kare 5 lat pozbawienia wolności, jednak adwokat oskarżonego i prokurator odwołali się od wyroku w tej sprawie. 


25 września 2018 Sąd Okręgowy w Przemyślu wyrok w sprawie 46-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego. Zarzut zawarty w akcie oskarżenia sporządzonym przeciwko ojcu, który miał gwałcić swoją córkę, trafił do sądu w kwietniu tego roku i mówił o „czynie wielokrotnym” obejmującym okres od 2009 do października 2016 r. Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Przemyślu Małgorzata Reizer potwierdzała, że sąd uznał mężczyznę za winnego zarzucanego mu czynów i wymierzył karę pięciu lat pozbawienia wolności, z czego sąd zaliczył mu na poczet kary już rok, bo tyle siedział w areszcie. Ponadto ma zapłacić córce 30 tys. zł i przez pięć lat nie zbliżać się do mniej na odległość mniejszą niż 50 m. 


7 lutego 2019 przed sądem Apelacyjnym w Rzeszowie ruszył proces odwoławczy w tej sprawie. Od wyroku odwołał się obrońca oskarżonego, który chce niższej kary i prokurator, który chce wyższej.


– Rozpatrzyliśmy wnioski stron. Na nowo zostanie przeprowadzone postępowanie dowodowe w tej sprawie. Na chwilę obecną nie chciałabym mówić o szczegółach. Na pewno oskarżonemu przedłużono areszt do 15 maja 2019 roku. Do tego czasu na pewno sprawę rozstrzygniemy- zapowiedział Piotr Moskwa, Rzecznik Prasowy Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie.


BO

 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow