Kto ma odśnieżyć chodnik w mieście? 

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Kto ma odśnieżyć chodnik w mieście? 

Problem z odśnieżaniem chodników pojawia się co roku. Kto ma to robić i jak często? Kto bierze odpowiedzialność, gdy ktoś przewróci się na nieodśnieżonym chodniku?   W końcu chodnik to miejsce publiczne czy kawałek świata, z którego mogą korzystać inni, ale dbać o niego musi właściciel posesji?

 

Jak ktoś nas zapyta czy chodnik to jest miejsce publiczne  czy też prywatny kawałek udostępniony dla innych, za który odpowiada właściciel przyległej posesji to odpowiedzi  zawsze są dwie. Chodnik latem jest miejscem publicznym i właściciel posesji, który pije piwo opierając się o własną furtkę na pewno dostanie mandat,  bo spożywa alkohol w przestrzeni zwanej jako publiczna. Zimą ten sam chodnik jest właściciela posesji, który musi zadbać o to by był on odśnieżony i bezpieczny. W tej sprawie napisał do nas jeden z Czytelników, który jest oburzony taką kwestią i zastanawia się nad odpowiedzialnością odśnieżania- (…) Chciałbym zwrócić uwagę na może dość błahą sprawę " odśnieżania chodników". Na stronie UM Przeworsk ( http://www.przeworsk.um.gov.pl/aktualnosci/2459-zimowe-obowizkow-wacicieli-nieruchomoci) zapomniał ktoś napisać jakie obowiązki ma samorząd. Mamy sami odśnieżać? Jest przecież referat w mieście odpowiedzialny za porządki, są służby komunalne, ale jakoś ich nie widać. W tym sezonie zima jest łagodna, śnieg zasypał miasto może 2-3 razy, ale o Osiedlu za Stacją, chyba ktoś zapomniał, bo ani razu chodniki nie zostały odśnieżone. Przykłady na fotkach z dn.3.02.2018 ul. Dobra, Wspólna, Chruściela, Łąkowa, Andersa jak o nas dbają. Czy my jesteśmy mieszkańcami innej miejscowości, nie płacimy podatków do miasta, a może jesteśmy GORSZY SORT!! Zapomniałem w Przeworsku zaginął traktorek i nie ma czym odśnieżyć. A może STRAŻ MIEJSKA powinna ukarać mandatem Pana Burmistrza lub inną odpowiedzialną osobę. Sytuacja, powtarza się nie tylko w zimie, w lecie chodniki tak zarastają trawą, że ciężko przejść. Dobrze, że w sierpniu jest Bieg Montera, bo wtedy chcąc się pochwalić jaki w mieście jest porządek, ekipa przez tydzień czyści chodniki.  Szkoda że na tym osiedlu mieszka kilku prominętnych urzędników miasta- napisał oburzony Czytelnik dołączając zdjęcia do swojej wypowiedzi. 


Stanowisko miasta w tej sprawie jest jednoznaczne i przedstawione na stronie Urzędu Miasta, do której odsyła nasz Czytelnik. My przypominamy, że zarówno spożywanie alkoholu w miejscu publicznym jak i nieodśnieżenie chodnika ze śniegu, lodu i błota pośniegowego według przepisów to wykroczenie , za które możemy zostać ukarani mandatem w wysokości 100 zł.

 
BO

100_4042 100_4046 100_4047 100_4048 100_4049
Fot. Materiały od Czytelnika 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow