Obchody Święta Policji w Przeworsku

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Obchody Święta Policji w Przeworsku

W piątek w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku odbyły się uroczystości Święta Policji. W uroczystościach udział wzięli zaproszeni goście: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Zbigniew Sowa, Andrzej Homa – reprezentujący senatora RP Mieczysława Golbę, Mirosław Hajnosz – reprezentujący Poseł na Sejm RP Annę Schmidt-Rodziewicz, Starosta Przeworski Zbigniew Kiszka oraz burmistrzowie i wójtowie gmin z terenu powiatu przeworskiego.


Tegoroczne obchody Święta Policji rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w intencji policjantów oraz pracowników cywilnych policji, którą w kościele pw. Ducha Świętego w Przeworsku odprawił ks. Prałat Tadeusz Gramatyka.

Dalsza cześć uroczystości odbyła się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku. Awansujący policjanci, z rąk I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji  insp. Zbigniewa Sowy oraz Komendanta Powiatowego Policji w Przeworsku p.o. podinsp. Roberta Sobolewskiego odebrali nominacje. Na wyższe stopnie policyjne awansowano 44 policjantów: 2 w korpusie oficerów młodszych, 16 w korpusie aspirantów, 21 w korpusie podoficerów i 5 w korpusie szeregowych.

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Zbigniew Sowa  wręczył zwycięzcy etapu powiatowego plebiscytu „Dzielnicowy bliżej nas” mł. asp. Jackowi Stopie okolicznościowy dyplom.

Po nominacjach nastąpiły przemówienia zaproszonych gości, którzy gratulowali policjantom awansów na wyższe stopnie i życzyli im dalszych sukcesów zawodowych. Starosta Przeworski podczas swojego wystąpienia przekazał Komendantowi Powiatowemu Policji w Przeworsku podinsp. Robertowi Sobolewskiemu strój reklamowy – „Słoń Policjant” nawiązujący do jednego z symboli miasta – słynnych przeworskich słoni.

W środę, podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji, które w tym roku odbędą się w Przemyślu – srebrny medal za „Długoletnią Służbę” odbierze I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Przeworsku podinsp. Robert Piątek

Dzisiaj podczas obchodów Święta Policji na terenie Oddziałów Prewencji w Rzeszowie dwóch przeworskich policjantów odebrało odznaczenia resortowe: brązową odznakę dla „Zasłużonego Policjanta” – kom. Mariusz Uberman ekspert Zespołu ds. Wykroczeń Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku oraz asp. szt. Marek Zygmunt – Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku

 

rj

KPP Przeworsk

 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow