Nowym przewodniczącym Rady Miejskiej Tomasz Majba 

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Nowym przewodniczącym Rady Miejskiej Tomasz Majba 

Podczas I sesji Rady Miasta VI kadencji, która odbyła się 21 listopada 2018 został zaprzysiężony burmistrz Leszek Kisiel na drugą kadencję, oraz wybrany przewodniczący i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej. Na czele rady stanie młody radny, aczkolwiek z długoletnim doświadczeniem w samorządzie, Tomasz Majba.

 


Radny Tomasz Majba startował z Komitetu Wyborczego Wyborców Leszka Kisiela, podczas sesji został wybrany na przewodniczącego Rady Miejskiej i tę funkcję będzie pełnił przez najbliższe pięć lat. Wiceprzewodniczącymi zostali Lesław Gmyrek i Marek Janisz również  z Komitetu Wyborczego Wyborców Leszka Kisiela. 


Radni podczas pierwszej sesji nowej kadencji do głosowania używali pilotów, co jest nowością w Przeworsku, ale od tego dnia elektroniczne głosowanie będzie już standardem na sesjach. 


Nowo zaprzysiężony Burmistrz Przeworska na drugą kadencję Leszek Kisiel  podziękował wyborcom, swoim najbliższym i tym, którzy go wspierali w kampanii, oraz w pracy na stanowisku burmistrza. – Bez mojego zastępcy Wojciecha Supersona, czy sekretarza Agnieszki Zakrzewskiej nie dałbym rady – podziękował Leszek Kisiel. Włodarza podczas pierwszej sesji wspierał też jego najmłodszy syn i najbliżsi, którym również w szczególny sposób podziękował burmistrz.


Nowa Rada Miejska od tej sesji zaczyna oficjalną pracę. Pierwsze wspólne zadaniem z jakim muszą się zmierzyć wraz z burmistrzem i jego współpracownikami to budżet miasta na 2019 rok. Leszek Kisiel zapewnił, że prace w tym kierunku już zostały poczynione zrobię wszystko co w mojej mocy, żeby Przeworsk się rozwijał, tak jak przez ostatnie cztery lata, albo  jeszcze prężniej. By wszyscy mieszkańcy byli zadowoleni. Gdyż wspólnie pracujemy dla rozwoju naszego miasta – podsumował.

Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej została Elżbieta Cholewa Z KW Wyborców Leszka Kisiela.


BO

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow