Nowy prezes Sądu Rejonowego w Przeworsku 

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Nowy prezes Sądu Rejonowego w Przeworsku 

Kolejne zmiany kadrowe w przeworskim Sądzie Rejonowym. Po tym jak były prezes Sądu Mariusz Fołta awansował na szefa Sądu Okręgowego w Przemyślu władzę w przeworskim sądzie będzie sprawował sędzia Bogdan Kusz.


O awansie byłego prezesa Sądu Rejonowego, Mariusza Fołty pisaliśmy tutaj: mojprzeworsk.pl


Od 1 kwietnia 2019 placówka w Przeworsku nie miała swojego szefa. Ostatnia decyzją ministerialną nowym prezesem został długoletni sędzia tegoż sądu, Bogdan Kusz.


Ostatnio na stanowisku prezesa sądu Rejonowego w Przeworsku dużo się dzieje.  Były prezes Sądu Rejonowego w Przeworsku Krzysztof Gaca został odwołany przed końcem kadencji (30 września 2017r). Zdecydował o tym Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Dotychczasowego prezesa Sądu Rejonowego w Przeworsku Krzysztofa Gacę, którego kadencja miała upłynąć w styczniu 2019 roku, zastąpił sędzia Mariusz Fołta, który już wcześniej pracował w przeworskim sądzie. Decyzja z resortu wpłynęła 30 września i tego dnia zaczęła obowiązywać. Po awansie  byłego prezesa Sądu Rejonowego w Przeworsku na tym stanowisku był wakat. Od przejścia Mariusza Fołty do Sądu Okręgowego w Przemyślu mówiło się, że zastąpi go Bogdan Kusz. Tak się stało.  Od początku kwietnia, to sędzia Bogdan Kusz pełni funkcję prezesa Sądu Rejonowego w Przeworsku. 


BO

 


Fot. Prezes Sądu Rejonowego w Przeworsku Sędzia Sądu Rejonowego Bogdan Kusz

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow