Mikołaj mówi po polsku!

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Mikołaj mówi po polsku!

To było największe zaskoczenie dla najmłodszych uczestników pierwszej imprezy z mikołajem w Przeworsku. Niedzielne popołudnie obfitowało w szereg zabaw i atrakcji dla najmłodszych, które przygotował burmistrz miasta Leszek Kisiel, oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Grzegorz Łuczyk.  

MIKOLAJ W PRZEWORSKU 2017 295
Święty Mikołaj rozdał blisko 500 prezentów dla wszystkich dzieci, które pojawiły się na hali sportowej przy Gimnazjum na Misiągiewicza. W oczekiwaniu na jego przybycie dzieci śpiewały, tańczyły, przygotowały dekoracje choinkowe oraz pisały kilkunastometrowy list do Świętego Mikołaja. – W niedzielne popołudnie dostrzegliśmy w naszej hali setki uśmiechniętych twarzy, a dodatkowo wspólnie zebraliśmy 2336 zł i 57 groszy dla małej Michalinki!- mówił Grzegorz Łuczyk. 

MIKOLAJ W PRZEWORSKU 2017 278
Ośmioletni Fabian wraz z kolegą nie mogli się nadziwić, że mikołaj mówi polsku – Pani w szkole mówiła, że on jest z Laponii, a on mówi po polsku! Ksawery, dziesięciolatek z Przeworska zdradził nam pewne odkrycie- Ja wiem, że ten mikołaj nie jest prawdziwy, bo prawdziwy nie ma sztucznej brody, Mama mówiła, że tacy nieprawdziwi mikołaje to pomocnicy i oni pomagają temu prawdziwemu mikołajowi rozdawać prezenty, bo inaczej ten prawdziwy mógłby nie zdążyć. Ale nie będę mówił nikomu, że ten mikołaj jest nieprawdziwy, bo moja siostra mała myśli, że on jest prawdziwy i się go bała. Płakała, że nawet nie poszła zrobić zdjęcia z mikołajem, a ja się nie bałem, bo zobaczyłam, że jest nieprawdziwy, ale nie będę tego rozgłaszał.

A o czym marzyły maluchy piszące list do mikołaja? Odpowiedzi padały różne, misie, zabawki, słodycze, samochód policyjny, czy komórkę. Kubuś, który nie pamiętał ile ma lat powiedział, że chciałby być prezydentem przynajmniej w swoim mieście, bo taki prezydent ma klucz do pokoju gdzie stoją wszystkie cukierki dla dzieci i on te cukierki by jadł. – Ale w naszym mieście jest burmistrz, nie prezydent- Burmistrzem to bym nie chciał być, bo burmistrz może nie mieć takiego klucza, prezydent ma na pewno. Choć może na początku trzeba być burmistrzem. Burmistrz też ma fajnie, bo pierwszy dostał prezent od mikołaja. I tabliczkę, że też jest grzecznym. To ważne!- przekonywał nas Kubuś. 


Sam burmistrz dodał, iż ma nadzieje, że impreza z mikołajem wejdzie na stałe w kalendarz imprez Przeworska i stanie się tradycją.


BO

 

MIKOLAJ W PRZEWORSKU 2017 535
Fot. Każde dziecko obecne na imprezie dostało prezent od mikołaja i do woli mogło korzystać z atrakcji przygotowanych dla najmłodszych w hali sportowej, która na ten dzień zamieniła się wielką pracownię twórcza i salę zabaw.

 

Fotorelacja na Fb Twoje miasto Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow