Mieszkańcy nie chcieli nic dowiedzieć się o czujnikach czadu

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Mieszkańcy nie chcieli nic dowiedzieć się o czujnikach czadu

28 lutego 2019 w świetlicy spółdzielni, która administruje bloki przy  os. Marii Konopnickiej odbyło się spotkanie  komendantem PSP w Przeworsku Marcinem Lachnikiem. Tylko, że prawie nikt nie był zainteresowany rozmową o czadzie i czujnikach czadu, które rekomenduje Straż Pożarna.  


Na spotkanie z Komendantem PSP w Przeworsku kpt. Marcinem Lachnikiem przyszło 12 osób, na ponad 500, które mieszkają na os. Marii Konopnickiej –Oczywiście przeprowadziłem spotkanie, pokazaliśmy jak działają czujniki, kiedy reagują. Opowiedzieliśmy o tym, co robić aby uchronić się od negatywnych skutków tlenku węgla i jak dbać o mieszkanie, aby zminimalizować ryzyko pojawienia się czadu. Pokazaliśmy czujniki, które przetestowaliśmy i wg nas są najlepsze, ale jestem zdruzgotany, że pojawiło się tylko kilka osób, które chciały o tym posłuchać. Po tragicznych wydarzeniach w bloku przy os. Marii Konopnickiej  myśleliśmy, że więcej osób będzie chciało zadać o swoje bezpieczeństwo i dowiedzieć się czegoś o tlenku węgla- skwitował  strażak.


Mamy nadzieję, że niska frekwencja na spotkaniu z ekspertem i brak podstawowej wiedzy w dziedzinie czadu nigdy nikomu nie przysporzy kłopotów.


BO 

 


Fot. Od Czytelnika. Informacje o spotkaniu z komendantem PSP wisiały na każdej klatce. 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow