Miasto przejmuje muzeum od powiatu 

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Miasto przejmuje muzeum od powiatu 

Podczas lutowej sesji rady miasta radni jednogłośnie, trzynastoma głosami podjęli decyzje o tym, że muzeum będzie jednostką miejską przejęta od powiatu na co wcześniej wyrazili zgodę radni powiatowi. Obecny na sesji Rady Miasta starosta Bogusław Urban pogratulował włodarzowi i radnym mądrej decyzji i zaznaczył, że ta instytucja pod skrzydłami Leszka Kisiela na pewno się rozwinie i zmiana zarządcy dobrze zrobi tej instytucji tak mocno związanej z miastem Przeworsk.


– Mieszkańcy Przeworska wielokrotnie uznawali za celowe, aby organizatorem Muzeum w Przeworsku było miasto Przeworsk, stąd też nasze zainteresowanie przejęciem tej jednostki kultury. Wystąpiłem do Starosty Przeworskiego z wnioskiem w tej kwestii. W pod koniec lutego br. Rada Powiatu Przeworskiego podjęła uchwałę intencyjną w sprawie wyrażenia zamiaru przekazania samorządowej instytucji kultury Muzeum w Przeworsku Zespołu Pałacowo-Parkowego do prowadzenia Gminie Miejskiej Przeworsk, a Rada Miasta Przeworska analogiczną –  w sprawie wyrażenia zamiaru przyjęcia realizacji zadania prowadzenia ww. jednostki. Uchwały te stanowią dla mnie punkt wyjścia do prowadzenia rozmów ze Starostą Przeworskim o określeniu kosztów całego przedsięwzięcia. Pragnę zaznaczyć, że negocjacje tego zakresu są zazwyczaj długotrwałe. O wynikach rozmów z powiatem ws. przejęcia muzeum będę informował na bieżąco – powiedział Burmistrz Leszek Kisiel.


 Jak ustaliliśmy na początku powiat będzie składało się z miastem na utrzymanie muzeum potem miasto będzie sukcesywnie będzie samo przechodzić do utrzymywania i zarządzania  kompleksem wraz z zabytkowym parkiem. 


BO


Fot. Starosta przeworski Bogusław Urban 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow