Miasto przejmuje kolejne budynki na lokale mieszkalne

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Miasto przejmuje kolejne budynki na lokale mieszkalne

Miasto Przeworsk w ostatnim czasie stało się właścicielem budynku przy ul. Lubomirskich, gdzie mają powstać mieszkania komunalne. Teraz przygotowuje się do kolejnego zakupu obiektów przy stacji PKP, które zostaną przebudowane na lokale mieszkalne.


Burmistrz Przeworska Leszek Kisiel ogłosił, iż w połowie lutego odbyło się walne zgromadzenie w Przeworskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego (TBS), którego głównym celem było wyrażenie zgody na nabycie nieruchomości Poczty Polskiej przy ul. Lubomirskich, obok stacji PKP. Jak należało przewidywać, takowa zgoda zapadła. Prezes przeworskiego TBS Zbigniew Kaduk wziął udział w przetargu zorganizowanym przez Pocztę Polską. Budynek Poczty zostanie zakupiony z przeznaczeniem na lokale mieszkalne. Kwota, za którą zostanie zakupiona nieruchomość opiewa na 373 tys. zł.

PRZEWORSK.Miasto przejmuje koejne budynki na mieszkania socjalne_vk_fotBurmistrz zaznaczył, że budynek Poczty jest w dobrym stanie, a jego adaptacja na mieszkania może się odbyć przy wykorzystaniu funduszy unijnych.

Artykuł ukazał się w Super Nowościach

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow