Matura i po maturze 

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Matura i po maturze 

Wakacje. Dla pracujących czas wykorzystywania urlopów wypoczynkowych, dla uczniów i studentów czas wolny od nauki, czasem wykorzystywany na dorywczą pracę. Są jednak uczniowie, którzy pomimo przerwy w zajęciach lekcyjnych, są żywo zainteresowani swoją edukacyjną przyszłością. To tegoroczni maturzyści.


Tegoroczne wyniki matur w skali kraju nie powaliły na kolana, ale warto oddać, były lepsze niż w roku ubiegłym. W województwie podkarpackim matury nie zdało 22% zdających, ale 15% z nich będzie mogło egzamin poprawiać jeszcze w  trakcie wakacji.

Szkoła Policealna ŻAK w Rzeszowie
Co porabiają Ci którym matura nie poszła? Część z nich rozpocznie pracę zawodową, nierzadko zasilając szeregi polskich emigrantów. Inni, nie zważając na maturalne niepowodzenie, skorzystają z atrakcyjnej oferty szkoły policealnej, która rekrutuje na podstawie świadectwa szkoły średniej. Największa na Podkarpaciu Szkoła Policealna ŻAK w Rzeszowie rozpoczęła rekrutację jeszcze przed ogłoszeniem wyników matury. ‘Rekrutujemy na podstawie świadectwa szkoły średniej, a takowe absolwenci otrzymali już końcem kwietnia, pierwszy etap rekrutacji kończy się u nas 20go lipca, do tego czasu będziemy przyjmować do szkoły wszystkich składających podanie’ – informuje dyrektor Szkoły ŻAK w Rzeszowie, pani Sylwia Osowicz.


Szkoła Policealna ŻAK uczy w systemie zaocznym a do tego całkowicie bezpłatnie. Jest szkołą o uprawnieniach szkoły publicznej więc legitymacje, zaświadczenia czy świadectwa są wydawane na drukach ministerialnych.


Tegoroczna oferta Szkoły Policealnej to 18 bezpłatnych kierunków, 


Nowością są kierunki medyczne w  Szkole ŻAK: technik masażysta (dwuletni kierunek w trybie dziennym) i opiekun medyczny (jednoroczny kierunek w formie zaocznej), oba całkowicie bezpłatne oraz kierunki jednorocznego Studium Zawodowego: instruktor fitness, dietetyka i terapeuta ds. uzależnień.

Swoją ofertę staramy się dostosować do zmieniającego rynku pracy. Kto z niej skorzysta? Czekamy na tegorocznych absolwentów szkół średnich, ale nie tylko tych, którym w tym roku nie poszło na egzaminie dojrzałości. Mocną grupę w naszej szkole co roku stanowią studenci, którzy traktują Żaka jako dodatkowe kwalifikacje pozyskane w trakcie studiów. Nie można również, nie wspomnieć o osobach, które uzupełniają wykształcenie po latach od zakończenia szkoły średniej. Przed nikim nie zamykamy drzwi do nauki, a o przyjęciu na dany kierunek decyduje kolejność złożonych podań lub rezerwacji miejsca’ – kontynuuje Dyrektor Sylwia Osowicz.

 

Rezerwacja miejsca on-line: https://zak.edu.pl/zapisz-sie-online


Sekretariat Centrum Nauki i Biznesu ŻAK (czynny pn-pt: 8.00-17.00 oraz soboty 9.00-14.00)
Rzeszów, Sobieskiego 2d
Tel.: 17 850 19 44, www.rzeszow.zak.edu.pl

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow