Komentarz polityczny- ” Wotum nieufności dla rządu to mission impossible?”

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Komentarz polityczny- ” Wotum nieufności dla rządu to mission impossible?”

Nowoczesna nie czuje się oszukana,? PO chce złożyć wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło bez konsultacji z trzecią partią w sejmie. Czy skłócona opozycja ma szanse, żeby wygrać z PIS?

– Dziękuję bardzo za zaproszenie do rozmowy na forum: „Komentarz polityczny”. Gratuluję inicjatywy!


Czy .Nowoczesna czuje się oszukana przez PO? Myślę, że nie! Co najwyżej delikatnie przymuszona sytuacją. Z tego co wiem, to doszło do spotkania i rozmów rzedstawicieli PO i .N dotyczących wotum nieufności . Na spotkaniu tym zadeklarowano chęć dalszej współpracy.

Termin złożenia konstruktywnego wotum nieufności przez PO nie jest przypadkowy. Wydarzenia w Brukseli, kompromitacja Polskiej Polityki Zagranicznej, reelekcja Donalda Tuska (której szczerze gratulujemy!) spowodowały znaczny spadek poparcia w sondażach dla PiS, a wzrost poparcia –  w tym przypadku  – dla PO. Przypominam, że to .Nowoczesna na przełomie listopada i grudnia miała poparcie w granicach 20-22%, ale nikt w tym czasie nie myślał o wotum nieufności  dla Rządu Beaty Szydło. Dlaczego? Ponieważ to „mission impossible”! Obecnie Zjednoczona Prawica (bo z takim blokiem politycznym mamy do czynienia) stanowi monolit. Może pojawiają się pierwsze pęknięcia i rysy, ale cały czas jest to formacja, która mocno trzyma stery rządów. 

Dlatego cała inicjatywa  wotum nieufności  dla Rządu Beaty Szydło  jest z góry skazana na porażkę. Tu przypuszczalnie wzięły górę własne ambicje lidera PO.  W 2015 roku opozycja zjednoczyła siły i wygrała wybory parlamentarne. Warto wyciągnąć z tego naukę.

Uważam,  że zjednoczenie sił i skoordynowanie działań przez opozycję, może być jedynym skutecznym sposobem na wygranie wyborów. Jeżeli nie zrozumieją tego Partyjni Liderzy, to skutki będziemy odczuwać jeszcze długo, a Robert Górski wraz z Kabaretem Moralnego Niepokoju przez wiele lat będzie miał materiał do kolejnych odcinków „Ucho Prezesa” (o ile „ktoś” nie zakaże produkcji tego serialu).

 

DSC_0560

Pozdrawiam serdecznie.

Tomasz Majba

Radny Miasta Przeworska

 Przewodniczący Koła Powiatowego .Nowoczesnej w Przeworsku

 

 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow