Komendant Policji uhonorował małego Bohatera

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Komendant Policji uhonorował małego Bohatera

Jedenastoletni Patryk Luch z Gorliczyny wykazał się nie lada odwagą i rozsądkiem zatrzymując pijanego kierowcę i informując o tym zajściu policję. Za tą bohaterską postawę godną naśladowania podziękować postanowili mu sam Komendant Policji, oraz Wójt gminy. 

KOMENDANT ODZNACZYL MALEGO BOHATERA 012


9 listopada na Komendzie Powiatowej Policji w Przeworsku pojawił się mały bohater Patryk Luch z mamą Beatą. Dłoń małego bohatera uściskał sam Komendant Policji w Przeworsku Marek Mendoń, zaznaczając w imieniu całej Policji, jak bardzo jest dumny z postawy chłopca – Dziękuję Ci w imieniu wszystkich policjantów. W naszych oczach jesteś bohaterem – powiedział Marek Mendoń wręczając pamiątkowy dyplom uznania i prezenty dla Patryka. 

 

KOMENDANT ODZNACZYL MALEGO BOHATERA 018
Swoje uznanie wyraził również I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Przeworsku Robert Piątek – Gratuluję odwagi, męstwa i rozsądku w tym momencie, kiedy niejedna dorosła osoba odpuszcza. Ty być może swoim bohaterskim zachowaniem uratowałeś komuś życie. 

 

KOMENDANT ODZNACZYL MALEGO BOHATERA 027
Pochwał Patrykowi nie szczędził też Wójt gminy Przeworsk Daniel Krawiec, który również pogratulował bohaterskiego zachowania chłopcu i wręczył mu pamiątkowy dyplom i prezenty- Jestem dumny, że tak odważny i mądry chłopak mieszka na terenie mojej gminy. Gratuluję Ci i przede wszystkim mamie, że wychowała, tak odważnego chłopca- podsumował Wójt. 

 

KOMENDANT ODZNACZYL MALEGO BOHATERA 033
Mama Patryka, Beata Luch była bardzo szczęśliwa i dumna z chłopca.  -To takie wielkie wyróżnienie dla nas. Nigdy bym się nie spodziewała, że on mógłby tak zareagować. Najpierw nie wiedziałam, czy powinien dzwonić, teraz jestem pewna, że zrobił coś bardzo dobrego- wyznała mama chłopca.

 

KOMENDANT ODZNACZYL MALEGO BOHATERA 036
Sam Patryk był bardzo szczęśliwy przyjmując podziękowania i gratulacje. -Nigdy bym nie przypuszczał, że prawdziwy policjant podziękuje mi za coś. A teraz najważniejszy Komendant dał mi dyplom. To super uczucie! -mówił z dumą w głosie jedenastolatek. -Nie czuję się jak bohater. Myślę, że każdy powinien tak postąpić. Wszyscy na lekcjach z policjantami słyszeliśmy, że jak widzimy coś złego trzeba zareagować, bo dzisiaj ktoś robi coś złego obok nas, a jak nic nie zrobimy, jutro krzywda może się stać nam, albo naszym kolegom. Myślę, że teraz jak tak o mnie mówią wszyscy i pokazują mnie w gazetach i telewizjach to dobrze, bo teraz wszyscy w mojej szkole będą uważać i patrzeć czy ktoś pijany nie pojedzie samochodem. To takie miłe uczucie, jak jesteś ważny i policjanci mówią, że zrobiłeś coś dobrze, dziękują ci i chwalą. Ja dziękuję, za to wszystko. Za ten dyplom i prezenty -powiedział mały bohater. 


O bohaterskim zachowaniu Patryka pisaliśmy tutaj: http://mojprzeworsk.pl/2017/11/patryk-maly-bohater/. Patryk jako najmłodszy wśród kolegów zadzwonił na policję widząc pijanego mężczyznę, który wjechał z impetem na stację benzynową i chciał kontynuować jazdę. Dzięki stanowczej i szybkiej reakcji Patryka patrol policji natychmiast zatrzymał kierowcę, który miał ponad 2 promile alkoholu we krwi.


BO

 

KOMENDANT ODZNACZYL MALEGO BOHATERA 040 KOMENDANT ODZNACZYL MALEGO BOHATERA 002

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow