Kłak już nie jest szefem podkarpackiego PO

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Kłak już nie jest szefem podkarpackiego PO

Krzysztof Kłak zrezygnował z pełnienia funkcji przewodniczącego podkarpackiego regionu Platformy Obywatelskiej. Zarząd PO rozwiązał struktury partii na Podkarpaciu. Komisarzem został były wiceminister skarbu, obecnie poseł PO Zdzisław Gawlik. 


Krzysztof Kłak  został, podobnie jak wszyscy podkarpaccy posłowie Platformy: Krystyna Skowrońska, Joanna Frydrych i Marek Rząsa oraz europosłanka Elżbieta Łukacijewska, zastępcami  Zdzisława Gawlika. Komisarz zarządzający regionalnymi strukturami Platformy Obywatelskiej na Podkarpaciu poseł Zdzisław Gawlik zapowiedział w poniedziałek, że jego celem jest, aby Platforma odzyskała w regionie swoją rangę. „Chcemy też intensywniej zaznaczyć naszą obecność w samorządach” – dodał. Na konferencji prasowej w Rzeszowie Gawlik zapewniał, że w rozwiązaniu struktur partii „nie ma drugiego dna”, że spowodowane jest to tylko rezygnacją poprzedniego przewodniczącego.


„Po rezygnacji przewodniczącego statut partii daje 2 możliwości: albo wybór nowego przewodniczącego, albo komisarz. Zarząd PO uznał, że lepsza dla Podkarpacia będzie opcja z komisarzem. Moim pełnomocnikiem (zastępcą) został Krzysztof Kłak, więc to zadaje kłam szukaniu drugiego dna o jakiś wewnętrznych konfliktach” – mówił Gawlik. Jak zaznaczył, wszystkie powiatowe struktury i koła w regionie działają normalnie.


PAP, BO

 

klak
Fot. Krzysztof Klak nie jest już liderem podkarpackich struktur PO. Wybory nowego przewodniczącego zarządu PO na Podkarpaciu odbyć się mają w grudniu br. 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow