Józef Więcław znów zostanie dyrektorem szpitala

Slide
Slide
Slide
Slide
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow

Józef Więcław znów zostanie dyrektorem szpitala

Józef Więcław będzie nowym dyrektorem Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. 66-letni radny powiatu przeworskiego był dyrektorem SP ZOZ w Przeworsku przez ostatnie 16 lat, gdzie zarządzał 13 oddziałami i 24 poradniami. Zrezygnował z tej funkcji, gdy PSL przegrało w wyborach samorządowych w powiecie przeworskim.


Józef Więcław wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.  Więcław okazał się najlepszym kandydatem. O fotel dyrektora tej placówki walczyło w sumie czterech kandydatów. Rozmowy kwalifikacyjne odbyły się w poniedziałkowe południe 1 kwietnia. Kandydaci przedstawiali swoje wizje na poprawę sytuacji finansowej mieleckiej lecznicy.


– Wiem, że trafiam do bardzo dobrego, dobrze wyposażonego szpitala. Największym bogactwem szpitala, tak i jak i każdego innego zakładu pracy, są jednak ludzie, bo to oni, a nie sprzęt, stawiają diagnozy – mówił nowo wybrany dyrektor, wyrażając nadzieję na to, że załoga wesprze jego działania ukierunkowane na poprawę sytuacji finansowej lecznicy. – Z danych i analiz, które utrzymałem, wynika, że jest wiele do zrobienia. Ta trudna sytuacja nie dotyczy jednak tylko mieleckiego szpitala, ale 90% szpitali powiatowych. Rozwiązania systemowe leżą poza szpitalami, poza powiatami, niemniej mogę zaręczyć, że dołożę wszelkich starań, żeby jak najszybciej w szpitalu dało się zauważyć poprawę organizacyjną i finansową – mówił Józef Więcław
Józef Więcław ma 66 lat. Był posłem ostatniej kadencji Sejmu PRL – był członkiem PZPR. Od 2002 w każdych wyborach samorządowych startował z list PSL, jednak niezmiennie wybierał pełnienie funkcji dyrektorskiej w szpitalu. Zmieniło się to dopiero po ostatnich wyborach. Obecnie Więcław pozostaje radnym powiatu przeworskiego.


BO

 

Fot. źródło: powiat-mielecki.pl