Józef Więcław znów zostanie dyrektorem szpitala

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Józef Więcław znów zostanie dyrektorem szpitala

Józef Więcław będzie nowym dyrektorem Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. 66-letni radny powiatu przeworskiego był dyrektorem SP ZOZ w Przeworsku przez ostatnie 16 lat, gdzie zarządzał 13 oddziałami i 24 poradniami. Zrezygnował z tej funkcji, gdy PSL przegrało w wyborach samorządowych w powiecie przeworskim.


Józef Więcław wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.  Więcław okazał się najlepszym kandydatem. O fotel dyrektora tej placówki walczyło w sumie czterech kandydatów. Rozmowy kwalifikacyjne odbyły się w poniedziałkowe południe 1 kwietnia. Kandydaci przedstawiali swoje wizje na poprawę sytuacji finansowej mieleckiej lecznicy.


– Wiem, że trafiam do bardzo dobrego, dobrze wyposażonego szpitala. Największym bogactwem szpitala, tak i jak i każdego innego zakładu pracy, są jednak ludzie, bo to oni, a nie sprzęt, stawiają diagnozy – mówił nowo wybrany dyrektor, wyrażając nadzieję na to, że załoga wesprze jego działania ukierunkowane na poprawę sytuacji finansowej lecznicy. – Z danych i analiz, które utrzymałem, wynika, że jest wiele do zrobienia. Ta trudna sytuacja nie dotyczy jednak tylko mieleckiego szpitala, ale 90% szpitali powiatowych. Rozwiązania systemowe leżą poza szpitalami, poza powiatami, niemniej mogę zaręczyć, że dołożę wszelkich starań, żeby jak najszybciej w szpitalu dało się zauważyć poprawę organizacyjną i finansową – mówił Józef Więcław
Józef Więcław ma 66 lat. Był posłem ostatniej kadencji Sejmu PRL – był członkiem PZPR. Od 2002 w każdych wyborach samorządowych startował z list PSL, jednak niezmiennie wybierał pełnienie funkcji dyrektorskiej w szpitalu. Zmieniło się to dopiero po ostatnich wyborach. Obecnie Więcław pozostaje radnym powiatu przeworskiego.


BO

 

Fot. źródło: powiat-mielecki.pl

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow