Dzień Praw dziecka w Przedszkolu Miejskim Nr 3

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Dzień Praw dziecka w Przedszkolu Miejskim Nr 3

Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy dla Przedszkola Miejskiego Nr 3 w Przeworsku, 20 listopada obchodzimy bowiem Dzień Praw Dziecka.


Dzieci z grupy Zajączki czekały dziś wyjątkowe atrakcje, rozwijające ich wielorakie kompetencje i kształtujące preorientację zawodową. 


Dzieci uczestniczyły w pochodzie z transparentami do Sądu Rejonowego, zwiedzały budek sądu- salę rozpraw, pokój przesłuchań dla niebezpiecznych przestępców, a także niebieski pokój przesłuchań najmłodszych świadków. 


Przedszkolaki rozmawiały z Panem Mariuszem Fołtą Prezesem i Sędzią Sądu Rejonowego w Przeworsku, który przybliżył zawód sędziego, prokuratora, adwokata i protokolantki. Wizyta w sądzie podobała się przedszkolakom, wiedzą już, że sąd broni praw uczciwych obywateli oraz że jest przyjazny dzieciom.


W przedszkolu Zajączki uczestniczyły w teatrzyku kukiełkowym o Królu Maciusiu. Same również próbowały odegrać scenki, prezentując poznane prawa. 
W grupie zapanowała Dziecięca Demokracja-w tajnych wyborach wybrano Królową Grupy i jej dwóch pomocników, którzy odwiedzili naszych pracowników-Panią Elę, Panią Madzię i Panią Gosię-  przedstawili swoje dziecięce żądania. 


Dzieci wysłuchały również baśń o Brzydkim Kaczątku, która przybliżyła im prawo do szacunku i godności osobistej. 


Obchody zakończyła wizyta Pani Dyrektor- Królowa wręczyła Jej rysunki z Prawami Dziecka, w zamian przedszkolaki otrzymały słodki poczęstunek.
Serdeczne podziękowania dla Pana Prezesa Mariusz Fołty za ciepłe przyjęcie przedszkolaków, ciekawe przedstawienie tajników swojego zawodu i odkrycie wszystkich zakątków sądu.


Dorota Mróz, Ewelina Romankiewicz, Anna Płoskoń

 

V

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow