Dlaczego zaginiona szesnastolatka uciekła?

Slide
Slide
Slide
Slide
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow

Dlaczego zaginiona szesnastolatka uciekła?

Po tym jak na oficjalnych stronach Policji pojawiła się informacja o zaginięciu szesnastoletniej mieszkanki Przeworska, która nie wróciła do domu po imprezie sylwestrowej, komunikat udostępniały ogólnopolskie media. Wieść o poszukiwaniach zaginionej dziewczyny obiegła Polskę. Ta  w tym czasie miała odpisywać na wiadomości na portalach społecznościowych i przebywała u koleżanki w Rzeszowie. Dlaczego to zrobiła?


Dzieci zawsze uciekają z domu z jakiegoś powodu.  Szesnastolatka z Przeworska 31 grudnia 2018  przed południem wyjechała na imprezę sylwestrową do znajomych w okolice Łańcuta.  Jeszcze 1 stycznia kontaktowała się ze swoim ojcem i informowała, że ciągle przebywa u znajomych. 2 stycznia ojciec nie miał już kontaktu z córką. Zaginięcie zgłosił na policję. Informacja natychmiast trafiła do mediów. 3 stycznia nasi Czytelnicy informowali nas, że zaginiona jest aktywna na portalach społecznościowych i wysyłali nam screeny rozmów z dziewczyną. Policja ciągle poszukiwała nastolatki. 4 stycznia 2019 roku funkcjonariusze znaleźli dziewczynę w jednym z rzeszowskich mieszkań u koleżanki zaginionej. 


Justyna Urban PO Rzecznika Prasowego z KPP Przeworsk potwierdzała informację o tym, że zaginiona wcześniej uciekała z domu. Jednak policjanci zrobili wszystko, aby jak najszybciej ustalić miejsce pobytu nastolatki. W tym samym czasie do przeworskiej Komendy wpłynęło zawiadomienie o zaginięciu 92-letniej mieszkanki Gorliczyny. Na nogi postawione zostały wszystkie służby łącznie z Ochotniczymi Jednostkami Straży Pożarnej. Funkcjonariusze szukali szesnastolatki i staruszki. Ta druga odnaleziono szybciej. Niestety zmarła. Najprawdopodobniej z wychłodzenia. 


Szesnastolatka miała więcej szczęścia. Policjanci oddali ją pod opiekę ojcu. Jednak pozostaje pytanie dlaczego dziewczyna uciekła z domu? Przez okres poszukiwań nastolatki nasi Czytelnicy wysłali do nas niezliczoną ilość informacji o znajomych zaginionej, o tym jak spędza czas, o tym, że to ona mogła być zamieszana w sytuacje, nad którymi musiała pochylić się policja. Internet zalała fala hejtu. 


Jedyne co możemy skomentować to fakt, iż oboje rodziców zaginionej nie są w równym stopniu odpowiedzialnym za zaginięcie szesnastolatki, gdyż matka dziewczyny jest poszukiwana przez policję. – Ewa M. jest poszukiwana  listem gończym wydanym w dniu 14.03.2018r przez Sąd Rejonowy w Przeworsku. Poszukiwania prowadzone są w związku z uchylaniem się od obowiązku alimentacyjnego tj. art. 209§1kk- potwierdziła Justyna Urban PO Rzecznika Prasowego z KPP Przeworsk.


BO


Fot. KPP Przeworsk Poszukiwana Ewa, matka nastolatki