Dlaczego zaginiona szesnastolatka uciekła?

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Dlaczego zaginiona szesnastolatka uciekła?

Po tym jak na oficjalnych stronach Policji pojawiła się informacja o zaginięciu szesnastoletniej mieszkanki Przeworska, która nie wróciła do domu po imprezie sylwestrowej, komunikat udostępniały ogólnopolskie media. Wieść o poszukiwaniach zaginionej dziewczyny obiegła Polskę. Ta  w tym czasie miała odpisywać na wiadomości na portalach społecznościowych i przebywała u koleżanki w Rzeszowie. Dlaczego to zrobiła?


Dzieci zawsze uciekają z domu z jakiegoś powodu.  Szesnastolatka z Przeworska 31 grudnia 2018  przed południem wyjechała na imprezę sylwestrową do znajomych w okolice Łańcuta.  Jeszcze 1 stycznia kontaktowała się ze swoim ojcem i informowała, że ciągle przebywa u znajomych. 2 stycznia ojciec nie miał już kontaktu z córką. Zaginięcie zgłosił na policję. Informacja natychmiast trafiła do mediów. 3 stycznia nasi Czytelnicy informowali nas, że zaginiona jest aktywna na portalach społecznościowych i wysyłali nam screeny rozmów z dziewczyną. Policja ciągle poszukiwała nastolatki. 4 stycznia 2019 roku funkcjonariusze znaleźli dziewczynę w jednym z rzeszowskich mieszkań u koleżanki zaginionej. 


Justyna Urban PO Rzecznika Prasowego z KPP Przeworsk potwierdzała informację o tym, że zaginiona wcześniej uciekała z domu. Jednak policjanci zrobili wszystko, aby jak najszybciej ustalić miejsce pobytu nastolatki. W tym samym czasie do przeworskiej Komendy wpłynęło zawiadomienie o zaginięciu 92-letniej mieszkanki Gorliczyny. Na nogi postawione zostały wszystkie służby łącznie z Ochotniczymi Jednostkami Straży Pożarnej. Funkcjonariusze szukali szesnastolatki i staruszki. Ta druga odnaleziono szybciej. Niestety zmarła. Najprawdopodobniej z wychłodzenia. 


Szesnastolatka miała więcej szczęścia. Policjanci oddali ją pod opiekę ojcu. Jednak pozostaje pytanie dlaczego dziewczyna uciekła z domu? Przez okres poszukiwań nastolatki nasi Czytelnicy wysłali do nas niezliczoną ilość informacji o znajomych zaginionej, o tym jak spędza czas, o tym, że to ona mogła być zamieszana w sytuacje, nad którymi musiała pochylić się policja. Internet zalała fala hejtu. 


Jedyne co możemy skomentować to fakt, iż oboje rodziców zaginionej nie są w równym stopniu odpowiedzialnym za zaginięcie szesnastolatki, gdyż matka dziewczyny jest poszukiwana przez policję. – Ewa M. jest poszukiwana  listem gończym wydanym w dniu 14.03.2018r przez Sąd Rejonowy w Przeworsku. Poszukiwania prowadzone są w związku z uchylaniem się od obowiązku alimentacyjnego tj. art. 209§1kk- potwierdziła Justyna Urban PO Rzecznika Prasowego z KPP Przeworsk.


BO


Fot. KPP Przeworsk Poszukiwana Ewa, matka nastolatki 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow