Będą apelacje od wyroków

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Będą apelacje od wyroków

W ostatnim czasie informowaliśmy o dwóch sądowych finałach toczących się spraw. Pierwsza dotyczyła ojca z powiatu przeworskiego, który miał przez kilka lat gwałcić swoją córkę. Druga, śmiertelnego potrącenie 9-letniego dziecka. W obu tych sprawach obrońcy oskarżonych zapowiadają apelacje. 

25 września 2018 Sąd Okręgowy w Przemyślu wyrok w sprawie 46-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego. Zarzut zawarty w akcie oskarżenia sporządzonym przeciwko ojcu, który miał gwałcić swoją córkę, trafił do sądu w kwietniu tego roku i mówił o „czynie wielokrotnym” obejmującym okres od 2009 do października 2016 r. Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Przemyślu Małgorzata Reizer potwierdzała, że sąd uznał mężczyznę za winnego zarzucanego mu czynów i wymierzył karę pięciu lat pozbawienia wolności, z czego sąd zaliczył mu na poczet kary już rok, bo tyle siedział w areszcie. Ponadto ma zapłacić córce 30 tys. zł i przez pięć lat nie zbliżać się do mniej na odległość mniejszą niż 50 m. – O uzasadnienie tego wyroku wystąpił prokurator, oraz obrońca oskarżonego, to oznacza, że obaj będą wnosić o apelację od tego wyroku – powiedziała  sędzia M. Reizer. 


27 września w Sądzie Rejonowym w Przeworsku zapadł wyrok ws. 23-letniego kierowcy, który śmiertelnie potrącił 9-latka w Gniewczynie Łańcuckiej. Wypadek miał miejsce 14 czerwca 2017 roku.  Sąd uznał winę 23-letniego mężczyzny, który kierując daewoo tico był trzeźwy, jechał niewiele ponad 50 km na godzinę. Jednak podczas jazdy korzystał z Messengera na telefonie i zdaniem sądu to bezpośrednio przyczyniło się do tragicznego w skutkach wypadku. Młody kierowca tico został skazany na trzy lata bezwzględnego pozbawienia wolności i na osiem lat miało być mu odebrane prawo jazdy. Ponadto sąd zasądził, że sprawca wypadku ma zapłacić obojgu rodzicom zabitego dziewięciolatka po 30 tys. zł, oraz musi  ponieść wszystkie koszty sądowe. Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Przemyślu Małgorzata Reizer potwierdziła, że również  w tej sprawie obrońca oskarżonego wystąpił o uzasadnienie wyroku, co w konsekwencji jest wstępem do wniesienia apelacji. 


BO
 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow