Bądźmy ostrożni na drodze!

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Bądźmy ostrożni na drodze!

W ubiegłym tygodniu policjanci pracowali na miejscu trzech zdarzeń drogowych na terenie powiatu przeworskiego. Na szczęście uczestnicy tych zdarzeń nie doznali obrażeń. Przyczyną kolizji było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Niestety, na drogach było ślisko.


W mininą środę na terenie powiatu przeworskiego doszło do trzech zdarzeń, które na szczęście nie okazały się groźne w skutkach. Do pierwszego z nich doszło około godz. 5.30 w Gniewczynie Łańcuckiej na drodze wojewódzkiej W835. Kierujący ciężarowym volvo wraz z naczepą nie dostosował prędkości do panujących warunków, w wyniku czego na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu, a następnie uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Podczas tego zdarzenia kierujący polonezem chcąc ominąć "tira" wpadł w poślizg i uderzył w ciężarowe volvo, którego naczepa była już w rowie.

 

Do kolejnego zdarzenia doszło o godz. 7.00, tym razem w Przeworsku na ul. Słowackiego. Kierująca volksawen transporterem w wyniku niedostosowania prędkości do warunków drogowych uderzyła w zaparkowany samochód marki Skoda, a następnie w tablicę informacną i budynek znajdującej się tam firmy. W wyniku tego manewru uszkodzone zostały oba pojazdy, a także tablica informacyjna oraz elewacja budynku.

O godz. 7.40 w Nowosielcach na drodze krajowej nr 94 zderzyły sie zaś trzy pojazdy. Kierująca fordem fiestą poruszając sie lewym pasem drogi nie dostosowała prędkości do panujących warunków, w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w jadącego w tym samym kierunku citroena, który następnie uderzył w poprzedzający go samochód marki Saab. 

Uczestnicy  tych zdarzeń nie doznali żadnych obrażeń. Stan trzeźwości kierowców nie budził wątpliwości. Na sprawców kolizji policjanci nałożyli mandaty karne zgodnie z obowiązującym taryfikatorem. 

 

rj

 

KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow