Arcybiskup Józef Michalik podawany wśród biskupów, którzy chronili księży pedofilów 

Slide
Slide
Slide
Slide
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow

Arcybiskup Józef Michalik podawany wśród biskupów, którzy chronili księży pedofilów 

W Watykanie rozpoczął się synod o pedofilii w Kościele. W tym samym czasie w internecie pojawił się raport fundacji "Nie lękajcie się", którego kopię otrzymał papież Franciszek. W dokumencie opisano historie księży pedofilów oraz hierarchów, którzy mieli ich chronić. Wśród osób, które tuszowały pedofilię w kościele wymieniony jest arcybiskup senior archidiecezji przemyskiej Józef Michalik. 


Fundacja "Nie Lękajcie się" stworzyła i aktualizuje interaktywną Mapę  Kościelnej Pedofilii w Polsce. Obecnie są na niej oznaczone 384 ofiary, 85 sprawców z wyrokami sądowymi, 88 opisywanych przez media spraw oraz 95 zgłoszeń od osób poszkodowanych. Ostatni wpis na stronach Fundacji to dwudziestosiedmiostronicowy "Raport nt. naruszeń prawa świeckiego lub kanonicznego w działaniach polskich biskupów w kontekście księży sprawców przemocy seksualnej wobec dzieci i osób zależnych", kopię tego dokumenty otrzymał papież Franciszek.


W raporcie Fundacja opisała przypadki zaniechań polskich hierarchów kościelnych, które w opinii autorów dokumentu spowodowały, że zdaniem Polaków "Kościół lekceważy problem molestowania przez księży". Wśród biskupów, którzy mieli tuszować zachowania pedofilskie księży jest arcybiskup senior Józef Michalik z archidiecezji przemyskiej.


Cały raport tutaj:
http://nielekajciesie.org.pl/2019/02/21/publikujemy-raport/


BO