Arcybiskup Józef Michalik podawany wśród biskupów, którzy chronili księży pedofilów 

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Arcybiskup Józef Michalik podawany wśród biskupów, którzy chronili księży pedofilów 

W Watykanie rozpoczął się synod o pedofilii w Kościele. W tym samym czasie w internecie pojawił się raport fundacji "Nie lękajcie się", którego kopię otrzymał papież Franciszek. W dokumencie opisano historie księży pedofilów oraz hierarchów, którzy mieli ich chronić. Wśród osób, które tuszowały pedofilię w kościele wymieniony jest arcybiskup senior archidiecezji przemyskiej Józef Michalik. 


Fundacja "Nie Lękajcie się" stworzyła i aktualizuje interaktywną Mapę  Kościelnej Pedofilii w Polsce. Obecnie są na niej oznaczone 384 ofiary, 85 sprawców z wyrokami sądowymi, 88 opisywanych przez media spraw oraz 95 zgłoszeń od osób poszkodowanych. Ostatni wpis na stronach Fundacji to dwudziestosiedmiostronicowy "Raport nt. naruszeń prawa świeckiego lub kanonicznego w działaniach polskich biskupów w kontekście księży sprawców przemocy seksualnej wobec dzieci i osób zależnych", kopię tego dokumenty otrzymał papież Franciszek.


W raporcie Fundacja opisała przypadki zaniechań polskich hierarchów kościelnych, które w opinii autorów dokumentu spowodowały, że zdaniem Polaków "Kościół lekceważy problem molestowania przez księży". Wśród biskupów, którzy mieli tuszować zachowania pedofilskie księży jest arcybiskup senior Józef Michalik z archidiecezji przemyskiej.


Cały raport tutaj:
http://nielekajciesie.org.pl/2019/02/21/publikujemy-raport/


BO

 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow