Afera w przeworskim Sądzie

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Afera w przeworskim Sądzie

O sprawie afery w przeworskim Sądzie głośno było już bardzo długo. W najbliższym czasie do Sądu zostanie skierowany akt oskarżenia przeciwko byłej kierowniczce sekretariatu Wydziału Karnego w Sądzie w Przeworsku. Kobieta usłyszała zarzut przywłaszczenia dowodów. 


Cały proceder miał trwać kilka lat. W przeworskim sądzie miały m.in. ginąć dowody w postaci paczek papierosów. Jak podaje dziennik „Super nowości” W związku z przywłaszczeniem dowodów w najbliższych tygodniach zostanie skierowany akt oskarżenia przeciwko byłej kierowniczce sekretariatu Wydziału Karnego w Sądzie w Przeworsku. W sprawie przesłuchanych zostało kilkaset osób. 


– W Prokuraturze Okręgowej w Przemyślu zarejestrowane są dwa postępowania dotyczące nieprawidłowości ujawnionych przez prezesa Sądu Rejonowego w Przeworsku. Jedno to śledztwo wszczęte 18 stycznia 2017 r. Dotyczy dokonania w okresie od 2010 r. do 16 stycznia 2017 r. w Sądzie w Przeworsku uszkodzeń zarchiwizowanych akt spraw cywilnych. –mówiła Marta Pętkowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Przemyślu. Zniszczeniem akt miała być zwykła kradzież – Chodzi o usunięcie urzędowych znaków wartościowych w postaci znaków opłaty sądowej z oznakami umorzenia, w celu ponownego wprowadzenia ich do obrotu – wyjaśnia .M Pętkowska.


Prokuratura bada jeszcze jeden aspekt tej sprawy. – Dotyczy on wprowadzenia ponownie do obiegu urzędowych znaków opłaty skarbowej z usuniętymi znakami umorzenia oraz ich sprzedaż nieustalonym dotychczas osobom – informuje prok. Pętkowska. Jak mówi prokurator, celem tego działania było uzyskanie korzyści majątkowej ze sprzedaży.


W tych sprawach do tej pory nikomu nie postawiono zarzutów.

 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow