2,5 roku więzienia za obcowanie płciowe z dziewczynką poniżej 15 roku życia

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

2,5 roku więzienia za obcowanie płciowe z dziewczynką poniżej 15 roku życia

22-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego 13września 2018 roku przed Sądem Rejonowym w Przeworsku dobrowolnie poddał się karze, bez przeprowadzania procesu. Decyzją sądu mężczyzna trafił do zakładu karnego na dwa i pół roku więzienia, ponadto na rzecz pokrzywdzonej ma zapłacić tysiąc zł i przez pięć lat nie zbliżać się do dziewczyny na odległość mniejszą niż 50 m. Wyrok jest nieprawomocny.


Dwudziestodwulatek był oskarżony o kilkukrotne doprowadzenie małoletniej, poniżej 15-roku życia do obcowania płciowego i innej czynności seksualnej. Mężczyzna miał też używać gróźb karalnych wobec świadka. Chłopak był już wcześniej znany przeworskiej policji. 


– Mężczyzna został oskarżony o to, że w okresie od listopada 2017 roku do 10 marca 2018 r. kilkakrotnie doprowadził osobę poniżej 15 roku życia do obcowania płciowego i dokonał innej czynności seksualnej – potwierdza Anna Bąk – Wójtowicz, prokurator rejonowy z Prokuratury Rejonowej w Przeworsku. – Ponadto usłyszał zarzut groźby bezprawnej w celu wywarcia wpływu na świadka. Oskarżony miał nakłaniać świadka do odmowy składania zeznań. O całym zdarzeniu powiadomiła matka nastolatki. Za opisane czyny mężczyźnie groziła kara do 12 lat pozbawienia wolności. (Art. 200. § 1. Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12. Art. 245. Kto używa przemocy lub groźby bezprawnej w celu wywarcia wpływu na świadka, biegłego, tłumacza, oskarżyciela albo oskarżonego lub w związku z tym narusza jego nietykalność cielesną, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.)


Jednak przeworski sąd nie zastosował najsurowszego wymiaru kary. Sprawa dwudziestodwulatka toczyła się z całkowitym wyłączeniem jawności. Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Przemyślu Małgorzata Reizer potwierdziła, iż mężczyzna poddał się karze bez przeprowadzania procesu. Dwudziestodwulatek trafi do zakładu karnego na dwa i pół roku, ma zapłacić  na rzecz pokrzywdzonej tysiąc złoty, oraz przez pięć lat nie może się do niej zbliżyć na odległość mniejszą niż 50 m. Wyrok nie jest prawomocny.


BO

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow