Powrót

Uczciwy znalazca pieniędzy

Marzec 25, 2020

Wielką uczciwością wykazał się mieszkaniec gminy Tryńcza, który przyniósł policjantom pieniądze znalezione podczas spaceru w kompleksie leśnym w Białobrzeszkach. Kwota kilku tysięcy złotych została zwrócona właścicielowi.


W piątek około godz. 19, do Komisariatu Policji w Sieniawie zgasił się 30-letni mieszkaniec gminy Tryńcza, który podczas spaceru w kompleksie leśnym w Białobrzeszkach, znalazł pieniądze – kilka tysięcy złotych. Poprosił funkcjonariuszy o przekazanie gotówki właścicielowi.

Aby ustalić właściciela znalezionych pieniędzy, policjanci nawiązali współpracę z sołtysami gminy Tryńcza. Dzięki ich pomocy, w poniedziałek zgłosił się mężczyzna informując o zagubieniu pieniędzy. Po ustaleniu wszystkich niezbędnych danych, pieniądze wróciły do 49-letniego mieszkańca Gniewczyny Łańcuckiej.

Postawa, jaką wykazał się 30-latek powinna stanowić wzór dla wszystkich, którzy znaleźliby się w podobnej sytuacji. Dzięki takiej reakcji pieniądze mogły wrócić do właściciela. Warto pamiętać, że znalezienie pieniędzy i zatrzymanie ich jest czynem niezgodnym z prawem, kwalifikowanym jako przywłaszczenie.

KPP Przeworsk


Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Usługi Remontowo Budowlane Heron maszyny Kucab