Powrót

Podsumowanie działań Trzeźwy poranek

Luty 19, 2020

17 lutego na drogach powiatu przeworskiego w ramach działań „Trzeźwy poranek” przebadano ponad 820 kierujących. Wśród skontrolowanych znalazło się trzech mężczyzn, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. Rekordzistą okazał się kierujący motorowerem 29-latek, który miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Przeworscy policji przeprowadzili działania pn. „Trzeźwy poranek”. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Niestety mimo licznych apeli, by nie wsiadać za kierownicę na „podwójnym gazie”, funkcjonariusze zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców.

Około godz. 6, na ul. Pod Rozborzem w Przeworsku, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 37-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego, który kierował pojazdem marki Renault. Badanie alkomatem wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie.


Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany o godz. 7.25, na ul. Sanowej w Sieniawie. Był to 40-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego. Kierował pojazdem marki Peugeot. Badanie alkomatem wykazało ponad 0,5 promila alkoholu.


Rekordzistą okazał się 29-latek z gminy Tryńcza. Mężczyznę zatrzymali policjanci ruchu drogowego w miejscowości Jagiełła. Kierujący motorowerem marki Romet miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.


Nietrzeźwym kierującym zostały zatrzymane prawa jazdy. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za to przestępstwo grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

KPP Przeworsk


Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Usługi Remontowo Budowlane Heron maszyny Kucab