Powrót

Trzeźwy poranek – podsumowanie działań

Styczeń 14, 2020

W celu eliminowania z dróg nietrzeźwych kierujących policjanci z przeworskiej jednostki przeprowadzili dziś rano działania pn. „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze skontrolowali trzeźwość blisko 1000 kierowców. Ujawnili kierującego znajdującego się w stanie nietrzeźwości oraz dwóch kierowców w stanie po użyciu alkoholu.

Kierujący, który porusza się pojazdem będąc pod wpływem alkoholu, stanowi zagrożenie zarówno dla zdrowia jak i życia innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego tak ważne jest, aby prowadzić wszelkiego rodzaju akcje, które maja na celu ujawnianie takich kierujących i pociąganie ich do odpowiedzialności za popełnione czyny. Dziś od godz. 5 na terenie powiatu przeworskiego przeprowadzono działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. W ich trakcie przebadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu 956 kierujących.

W wyniku wzmożonych działań, prowadzonych na terenie naszego powiatu, funkcjonariusze ruchu drogowego na ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kańczudze zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy marki Iveco, którego kierowcą był 34-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego. Badanie alkomatem wykazało, że miał on około promil alkoholu w organizmie.  

Policjanci zatrzymali również 2 osoby znajdujące się w stanie po użyciu alkoholu. 50-latek kierował peugeotem mając 0,4 promila, a 48-letnia kierująca bmw miała  0,16 promila alkoholu w organizmie. We wszystkich tych przypadkach kierującym zatrzymano prawo jazdy.

Za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności .

 


Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Heron maszyny Kucab