Powrót

Uczniowie z Rudki sprzątali las i teren wokół szkoły

Październik 2, 2019

Społeczność Szkoły Podstawowej w Rudce po raz kolejny aktywnie włączyła się w organizowaną corocznie ogólnopolską akcję „Sprzątanie Świata".

Tym razem była to już 25 taka akcja pod patronatem Nadleśnictwa w Sieniawie. W piękne, słoneczne, piątkowe przedpołudnie 27 września wszyscy uczniowie, nawet ci najmniejsi z oddziału przedszkolnego, pod opieką nauczycieli i przedstawicieli nadleśnictwa wyruszyli, by sprzątać świat. Najmłodsi porządkowali teren w pobliżu szkoły, a starsi powędrowali do lasu w kierunku Leśnictwa Kot. Okazało się, że nie tylko śmieci, których na szczęście nie było tak dużo, ale i grzyby stały się przedmiotem zainteresowania zaopatrzonych w worki i rękawiczki ochronne młodych „sprzątaczy". Po pracy nadszedł czas na chwile odpoczynku i pieczenie kiełbaski przy ognisku. Następnie uczniowie odrobinę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do szkoły.

   Tak niewiele trzeba, byśmy mogli żyć w czystym, zdrowym i zadbanym środowisku. Pamiętajmy: „Nie śmiecimy- sprzątamy- zmieniamy".

SP Rudka

 


Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Heron maszyny Kucab