Powrót

Zdarzenia z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego

Wrzesień 18, 2019

W sobotę policjanci z przeworskiej komendy zostali poinformowani o dwóch zdarzeniach drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zmieniające się warunki pogodowe, szybko zapadający zmrok znacznie utrudniają jazdę i ograniczają widoczność, co przyczynia się do zwiększenia ilości zdarzeń drogowych.

W sobotę zaledwie w odstępstwie kilku godzin doszło do dwóch zdarzeń drogowy z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 11, na ul. Niepodległosci w Przeworsku. Jak ustalili policjanci, 34-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego kierując Iveco, potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 68- letnia mieszkankę Przeworska. Piesza został przetransportowana do szpitala. Obrażenia, jakich doznała nie zagrażają jej życiu.  Badanie stany trzeźwi zarówno kierującego jak i pieszej wykazało ze oboje byli trzeźwi. Okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

Kolejne zdarzenie miało miejsce około godz. 17, na ul. Tysiaclecia w Przeworsku. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że kierujący rowerem 36-letni mieszkaniec Przeworska, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wjechał przed osobowego opla, którym kierował 26-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenie. Kierujący osobówką był trzeźwy, natomiast rowerzysta miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. W wyniku zdarzenia kierujący jednośladem nie odniósł poważnych obrażeń. 36-latek został ukarany mandatem


Te zdarzenia pokazują, że zarówno rowerzyści, jaki i piesi w konfrontacji z samochodem są praktycznie bezbronni. Chwila nieuwagi, roztargnienie czy łamanie przepisów ruchu drogowego mogą doprowadzić do tragedii.

 

KPP Przeworsk


Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Szik Heron maszyny Kucab