Powrót

Podsumowanie działań Kaskadowy pomiar prędkości i kolejne zatrzymane prawo jazdy

Wrzesień 11, 2019

Zatrzymanie prawo jazdy i wysoki mandat – to efekt przekroczenia prędkości o ponad 54 km/h w terenie zabudowanym przez kierującego samochodem osobowym. W sobotę przeworscy policjanci, w ramach ogólnopolskiej akcji „Kaskadowy pomiar prędkości”, od rana sprawdzali, z jaką prędkością kierowcy poruszają się drogami naszego powiatu.

Podczas sobotnich działań funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego skontrolowali 49 pojazdów i ujawnili 12 wykroczeń dotyczących przekroczeniu dopuszczalnej prędkości. Zatrzymali też kolejne prawo jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Tym razem w miejscowości Wylewa, 24-letni kierujący volkswagenem jechał z prędkością 104km/h. Mężczyzna podczas kontroli stracił prawo jady oraz został ukarany mandatem karnym.

Przypominamy, że prędkość to wciąż najpoważniejsza przyczyna wypadków, które niosą za sobą ogromne ludzkie tragedie i cierpienia. Apelujemy, zatem o rozważną, ostrożną jazdę i ostrzegamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h skutkuje obligatoryjnym zatrzymaniem prawa jazdy, wysokim mandatem i 10 punktami karnymi.

KPP Przeworsk


Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Heron maszyny Kucab