Powrót

Kolejny niewybuch w lesie

Wrzesień 19, 2019

Wczoraj w kompleksie leśnym w miejscowości Dobra znaleziony został pocisk artyleryjski. O niebezpiecznych pozostałościach z czasów I wojny światowej policjantów poinformowała policjantów mieszkanka Wylewy. Niewybuchem zajęli się saperzy. To kolejne tego typu odkrycie w ostatnich dniach.

Wczoraj po godzinie 17, policjanci otrzymali informację o niebezpiecznym znalezisku w kompleksie leśnym w miejscowości Dobra. Policyjny pirotechnik ustalił, że jest to pocisk artyleryjski pochodzący prawdopodobnie z czasów I wojny światowej. O znalezisku powiadomiono patrol rozminowania z 21. Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie. Dziś po godz. 9, pocisk przekazano saperom, którzy zneutralizowali niebezpieczne znalezisko.

To kolejny przypadek, kiedy na terenie gminy Sieniawa, odnaleziony zostały niewybuch pochodzący prawdopodobnie z okresu I wojny światowej.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać czy też próbować przenosić. Ważnym jest również, aby do czasu przybycia właściwych służb, miejsce odnalezienia niewypału bądź niewybuchu zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób nieświadomych zagrożeń.

 

KPP Przeworsk

 


Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Szik Heron maszyny Kucab