Powrót

Przekroczyli predkość stracili prawa jazdy

Sierpień 16, 2019

Wczoraj policjanci z przeworskiej drogówki zatrzymali dwóch kierowców, którzy w obszarze zabudowanym jechali ponad 100 km/h, czyli o ponad 50 km/h więcej, niż pozwalają na to przepisy. Poza mandatem i punktami karnymi, mężczyźni stracili uprawnienia na 3 miesiące. Policjanci apelują do kierowców o rozwagę i bezpieczną jazdę.
Pomimo licznych apeli o rozwagę i ostrożność na drodze, w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy lekceważą i nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Wczoraj funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali uprawnienia dwóm kierującym.

O godz. 7, na ul, Lwowskiej w Przeworsku uprawnienia do kierowania stracił 32-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego. Kierujący oplem w terenie zabudowanym jechał z prędkością o ponad  50 km/h większą, niż pozwalają na to przepisy. Do podobnej sytuacji doszło pół godziny później, również na ul. Lwowskiej. Prawo jazdy stracił 32- letni mieszkaniec naszego powiatu, który kierował volkswagenem.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący, który przekroczy dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. W sytuacji, gdy kierowca nie zastosuje się do zakazu i nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

 

KPP Przeworsk


Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Szik Frydrych Heron maszyny Kucab