Powrót

Nietrzeźwy i bez uprawnień, sprawcą zdarzenia drogowego

Sierpień 5, 2019

Wczoraj wieczorem policjanci z Kańczugi pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Rożniatowie. Kierujący samochodem osobowym marki Honda, podczas wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z kierującą fordem, a następnie wjechał do przydrożnego rowu i dachował. Badanie alkomatem wykazało u kierującego hondą, prawie 3 promile alkoholu. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami.


Po godzinie 20, dyżurny przeworskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Rożniatów. Skierowani na miejsce policjanci Komisariatu Policji w Kańczudze, ustalili, że kierujący hondą, 43-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego, podczas wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem, przez co doprowadził do zderzenia z kierującą fordem,  23-letnią mieszkanką powiatu przeworskiego. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości uczestników zdarzenia okazało się, że kierujący hondą ma w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Kierująca fordem, była trzeźwa. Policjanci ustalili również, że sprawca zdarzenia, nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

43-latek odpowie teraz przed sądem. Grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka kara pieniężna. Dodatkowo będzie musiał pokryć koszty naprawy obu samochodów, ponieważ ubezpieczenie OC i AC, nie działają, kiedy kierowca doprowadzi do szkody nie mając uprawnień do kierowania lub jest pod wpływem alkoholu.

M.CZ

KPP Przeworsk


Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Szik Heron maszyny Kucab