Powrót

Zdarzenia drogowe z udziałem rowerzystów

Czerwiec 25, 2019

Na drogach powiatu przeworskiego z każdym dniem widać coraz więcej rowerzystów. Niestety podróże cyklistów nie zawsze kończą się szczęśliwie. Tylko wczoraj odnotowaliśmy dwa zdarzenia drogowe z udziałem tych uczestników ruchu. Dlatego apelujemy o zachowanie ostrożności i przypominamy, że poruszając się rowerem, należymy do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów, do których doszło wczoraj na terenie powiatu przeworskiego. Przed godz. 14.30 w miejscowości Bóbrka Kańczucka kierujący rowerem 55-letniego mieszkaniec powiatu przeworskiego zjechał na przeciwny pas ruchu doprowadzając do zderzenia z pojazdem marki Skoda Octavia.   

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący jednośladem miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowca osobówki był trzeźwy. W wyniku tego zdarzenia 55-latek z obrażeniami został przetransportowany do szpitala.

Drugie zdarzenie miało miejsce w miejscowości Maćkówka. Wstępne ustalenia wskazują, że kierująca rowerem 18-letnia mieszkanka powiatu przeworskiego, podczas skręcania w lewo, została potrącona przez pojazd maki Opel kierowany przez 63-letniego mieszkańca powiatu Łańcuckiego. W wyniku zdarzenia kierująca jednośladem z obrażeniami została przewieziona do szpitala. Badanie stanu trzeźwości kierujących wykazało, że oboje byli trzeźwi.

Sporządzona na miejscu przez policjantów dokumentacja pozwoli wyjaśnić wszystkie okoliczności zaistniałych zdarzeń.

 

KPP Przeworsk


Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Heron maszyny Kucab