Powrót

Przeworscy policjanci podsumowali działania prędkość

Czerwiec 12, 2019

Funkcjonariusze ruchu drogowego przeworskiej komendy w okresie od 31 maja do 7 czerwca br. prowadzili działania pn. „Prędkość”. W ramach prowadzonych działań mundurowi skontrolowali 631 pojazdów oraz ujawnili 341 przypadki, w których kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość.

Z uwagi na to, iż w ostatnim czasie na terenie powiatu przeworskiego zwiększyła się liczba zdarzeń drogowych, a szczególnie tych ze skutkiem śmiertelnym, funkcjonariusze ruchu drogowego przeworskiej komendy w okresie od 31 maja do 7 czerwca br. prowadzili działań pn. „Prędkość ”.

Działania te miały na celu eliminowanie z ruchu kierowców, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Główną przyczyną zaistniałych zdarzeń na terenie powiatu przeworskiego było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Obszarem jaki został wyznaczony do działań był tereny gmin: Przeworsk, Tryńcza, Adamówka oraz Sieniawa, na których najczęściej dochodziło do zdarzeń drogowych spowodowanych nadmierną prędkością. W trakcie trwania działań policjanci skontrolowali 631 pojazdów, ujawnili 341 przypadki, w których kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość. W 6 przypadkach zatrzymano prawo jazdy

Tego typu działania prowadzone będą cykliczni, gdyż nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych.

KPP Przeworsk

 


Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Marek Rząsa Heron maszyny