Powrót

Finał konkursu literackiego „Opowiem Wam Bajkę”

Maj 12, 2019

Miejska Biblioteka Publiczna wraz z Księgarnią „Nova” w Przeworsku zorganizowały konkurs literacki pt. „Opowiem Wam Bajkę”, którego uroczysty finał miał miejsce w bibliotece 8 maja 2019 roku. Konkurs skierowany do uczniów klas II – VI szkół podstawowych w Przeworsku i z Powiatu Przeworskiego zaskoczył organizatorów jakością i bogatą treścią bajek i baśni.

W spotkaniu uczestniczyli laureaci, rodzice, opiekunowie i wychowawcy klas nagrodzonych uczniów. Organizatorzy konkursu powitali zebranych gości. Przewodnicząca komisji konkursowej – Magdalena Bar, zapoznała wszystkich z kryteriami jakimi kierowała się komisja konkursowa przy wyborze prac laureatów. 

Po części oficjalnej nastąpiło uhonorowanie uczestników konkursu. Na konkurs wpłynęło 55 prac. W konkursie uczestniczyło 15 szkół podstawowych – uczniowie ze szkół nr 1, nr 2, nr 3 z Przeworska oraz uczniowie ze szkół podstawowych z: Ostrowa, Pełnatycz, Siedleczki, Dębowa, Rozborza, Mirocina, Urzejowic, Jagiełły, Żurawiczek, Cieplic, Grzęski i Zarzecza. Komisja konkursowa nagrodziła 16 laureatów, 7 nagród w kategorii klas II – III i 9 nagród w kategorii klas IV – VI.

W  konkursie literackim przyznano 5 nagród specjalnych. Tradycyjnie dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przeworsku pan Henryk Prochowski przyznał nagrodę specjalną dyrektora biblioteki. Patronat medialny nad konkursem objęła Gazeta Jarosławska, która ufundowała 2 nagrody. Ich wręczenia dokonała dziennikarka Dominika Prokuska. Kierownik Księgarni „Nova” w Przeworsku, pani Magdalena Bar, przyznała także 2 nagrody specjalne.

Nagrody laureatom ufundowali: Starosta Powiatu Przeworskiego Bogusław Urban, Burmistrz Miasta Przeworska dr Leszek Kisiel, który objął konkurs patronatem honorowym, Księgarnia „Nova” w Przeworsku, Miejska Biblioteka Publiczna w Przeworsku, Gazeta Jarosławska oraz sponsorzy – sympatycy biblioteki, którzy chcieli pozostać anonimowi. Wszystkim serdecznie dziękujemy, bowiem dzięki Wam nagrody konkursowe były atrakcyjne i bardzo podobały się wszystkim laureatom.

Wręczenia nagród i wyróżnień laureatom, upominków, dyplomów i podziękowań wychowawcom klas dokonały pomysłodawcy wspólnej idei konkursu Magdalena Bar, Katarzyna Buczek i Renata Curzytek.

Dziękujemy wszystkim uczniom szkół podstawowych z Przeworska i Powiatu Przeworskiego za liczny udział w konkursie. Cieszy nas ogromnie liczba szkół podstawowych, które zainteresowały się partycypacją w konkursie. Życzymy laureatom dalszego rozwoju literackiego i rozbudzania czytelniczych pasji. Dziękujemy Waszym rodzicom i wychowawcom klas za zaangażowanie do udziału w konkursie, życząc abyście Państwo wspierali swoje dzieci i podopiecznych w dalszych sukcesach.

Nasze podziękowania kierujemy w stronę komisji konkursowej, paniom Alicji Domka i Joannie Komenda za nieocenioną pomoc, nienaganne, profesjonalne podejście do tematu i wybór laureatów.

Wszystkim biorącym udział w konkursie dziękujemy, a laureatom składamy serdeczne gratulacje!!!

Katarzyna Buczek

Renata Curzytek

 


Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Marek Rząsa Heron maszyny