Powrót

Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem

Luty 12, 2019

Przeworscy policjanci ustalili sprawcę włamania do niezamieszkanego budynku mieszkalnego oraz budynku gospodarczego w Rączynie. Jak się okazało, 55-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego już wcześniej odpowiadał za podobne przestępstwa.

9 lutego policjanci z Przeworska przyjęli zgłoszenie o włamaniu do niezamieszkanego domu oraz budynku gospodarczego w miejscowości Rączyna. Sprawca, po uprzednim rozbiciu szyby w oknie, dostał się do środka skąd zabrał butlę gazową, dwupalnikową kuchenkę gazową oraz telewizor. Ponadto włamał się do budynku gospodarczego, gdzie po uprzednim wyłamaniu skobla zabezpieczającego drzwi wejściowe, ukradł sieczkarnię oraz 1,5 m³ drewna. Łączna wartość skradzionego mienia  to 2 000 złotych.

W toku podjętych czynności funkcjonariusze z wydziału kryminalnego przeworskiej komendy jeszcze tego samego dnia ustalili, że sprawcą kradzieży jest 55-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów oraz złożył wyjaśnienia.  

Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci przedstawili mu zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Przeworsk

 


Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny