Powrót

Kaskadowy pomiar prędkości- podsumowanie działań

Styczeń 9, 2019

Wczoraj przeworscy policjanci na terenie całego powiatu prowadzili działania pod kryptonimem ”Kaskadowy pomiar prędkości”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na kierujących przekraczających dozwoloną prędkość na drogach.

Policjanci ruchu drogowego z przeworskiej komendy wczoraj w godz. 6.00-22.00 przeprowadzili działania pod kryptonimem „Kaskadowy pomiar prędkości”. W oparciu o analizę zdarzeń drogowych, a także natężenie ruchu, wyznaczone zostały miejsca, w których funkcjonariusze prowadzili statyczny pomiar prędkości. Celem tych działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ograniczenie liczby wypadków, zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym.

W działaniach wzięło udział 10 policjantów ruchu drogowego, którzy skontrolowali 70 pojazdów, 20 kierujących nie stosowało się do obowiązujących ograniczeń prędkości, w związku z czym na sprawców wykroczeń zostały nałożone mandaty karne.                       

W  trakcie kontroli drogowej funkcjonariusze ujawnili również jednego nietrzeźwego kierującego. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego, który kierowała samochodem osobowy marki Citroen. Jak wykazało badanie miał on ponad promil alkoholu w organizmie. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy. Teraz za swój czyn mężczyzna odpowie przed sądem.

 

KPP Przeworsk


Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny