Powrót

Jubileusz 100-lecia urodzin Pani Anieli Pieniążek

Styczeń 22, 2019

18 stycznia podczas uroczystości rodzinnej Pani Aniela Pieniążek z Urzejowic świętowała swoje setne urodziny. Z tej niecodziennej okazji wzniesiono symboliczny toast szampanem i odśpiewano życzenia „dwieście lat”.

Następnie córka Pani Anieli – Jadwiga Szczepańska przywitała przybyłą na uroczystość rodzinę oraz gości, a także podziękowała mamie za to, że jest i zawsze była ostoją rodziny. Za jej ciepło i miłość okazywaną każdego dnia na wiele sposobów oraz odczytała list gratulacyjny, który Pani Aniela otrzymała od Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Z inicjatywy rodziny z najlepszymi życzeniami przybyli również do Szanownej Jubilatki: Sekretarz Gminy Przeworsk Teresa Wielgos wraz z Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Bogusławem Duliban oraz pracownikami Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Panią  Anną Świderska-Ciupa i Aleksandrą Szczepańską. Sekretarz Gminy składając życzenia wszelkiej pomyślności podkreśliła niecodzienną i doniosłą chwilę, jaką jest jubileusz 100–lecia urodzin.

Niewiele osób ma możliwość doczekania tak pięknego jubileuszu. To czas, który dla większości z nas wydaje się nie do osiągnięcia. Czas, w którym możemy wiele doświadczyć, posmakować szczęścia i radości, a także zaznać smutku. Wszystkie przeżyte chwile są dla nas niezwykle cenne i dają mądrość, którą możemy przekazać następnym pokoleniom. Przeżyte sto lat to nieoceniona skarbnica wiedzy, która ujęta w ramy książki mogłaby dawać innym wskazówki jak żyć. Oprócz życzeń Sekretarz Gminy Teresa Wielgos wręczyła Pani Anieli wiązankę pięknych kwiatów i prezent. Po życzeniach przyszedł czas na skosztowanie smacznego, pysznego tortu urodzinowego.

Pani Aniela Pieniążek, z domu Kapusta urodziła się 18 stycznia 1918 r. w Urzejowicach. Od 28 lat jest wdową po Stanisławie Pieniążek, z którym zawarła związek małżeński w 1944 r. Jubilatka może być dumna ze swoich  4 dzieci, 12 wnuków i 15 praprawnuków. Pani Aniela otoczona jest wspaniałą opieką najbliższej rodziny, a szczególnie córki Jadwigi Szczepańskiej z którą aktualnie zamieszkuje. To właśnie rodzina okazuje Jej wiele serdeczności i miłości tworząc bezpieczną „przystań” na kolejne dni i lata. Jeszcze raz życzymy Dostojnej Jubilatce szczęścia, zdrowia i wszelkiej pomyślności.

 

Elżbieta Bielec

 


Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny