Powrót

36- latek odpowie za rozbój

Styczeń 5, 2019

Kara do 12 lat pozbawienia wolności grozi 36-letniemu mieszkańcowi Przeworska, który w rejonie cmentarza zaatakował mężczyznę i ukradł mu telefon. Policjanci zatrzymali sprawcę i przedstawili mu zarzut. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

Do zdarzenia doszło we wtorek po północy, w rejonie cmentarza w Przeworsku. Jak ustalono do idącego chodnikiem 36-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego podszedł znany mu mężczyzna i zaczęli rozmawiać. W pewnym momencie napastnik bez powodu zaczął uderzać go pięściami w głowę, a kiedy ten upadł na chodnik, zaczął go kopać po całym ciele. Sprawca wykorzystał bezbronność 36-latka i zabrał mu telefon komórkowy, po czym uciekł z miejsca zdarzenia.

Powiadomieni o tym zdarzeniu policjanci, rozpoczęli działania zmierzające do zatrzymania sprawcy przestępstwa. Kilka godzin później napastnik został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Okazało się, że jest to 36-latek z Przeworska. W miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze znaleźli telefon należący do pokrzywdzonego. Podejrzany w chwili zatrzymania był pijany, miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu rozboju. Decyzją prokuratora 36-latek został objęty policyjnym dozorem. Przestępstwo, którego się dopuścił zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Przeworsk

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twelve − 3 =

Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny