Powrót

Potrącenie pieszego na ulicy Krakowskiej.

Grudzień 4, 2018

Policjanci pracowali na miejscu potrącenia pieszego, do którego doszło 2 grudnia br. w Przeworsku na ulicy Krakowskiej. W zdarzeniu ucierpiał 64-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego, który z obrażeniami trafił do szpitala.

W niedzielę po godz. 18, na ulicy Krakowskiej w Przeworsku doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca volkswagenem passatem, 39-letnia mieszkanka powiatu przeworskiego, potrąciła przechodzącego przez jezdnię, poza przejściem dla pieszych, 64-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego. W wyniku doznanych obrażeń mężczyzna został przewieziony do szpitala. Policjanci przeprowadzili badanie alkomatem uczestników wypadku. Zarówno kierująca, jak i pieszy byli trzeźwi.

Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Szybko zapadający zmrok oraz złe warunki atmosferyczne mogą spowodować, że zbyt późno pieszy zostanie zauważony przez kierującego pojazdem. Policja apeluj do kierowców oraz pieszych o rozwagę i zdrowy rozsądek na drodze. W takich warunkach zwiększa się liczba zdarzeń drogowych, których przyczynami są m.in.: nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie innych pojazdów, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, czy brak elementów odblaskowych na odzieży pieszych poruszających się po zmroku. Podczas opadów droga hamowania pojazdu znacznie się wydłuża. Od nas samych zależy, jak będzie kształtowało się bezpieczeństwo na drodze.

KP Przeworsk


Jedna myśl na temat “Potrącenie pieszego na ulicy Krakowskiej.”

  1. kiepsko pisze:

    Rzetelna gazeta… 

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Marek Rząsa Heron maszyny