Powrót

Burmistrz z życzeniami u stulatki

Grudzień 3, 2018

Wyjątkowego jubileuszu doczekała przeworszczanka pani Kazimiera Krupa. Równolatka wolnej Polski 15 listopada ukończyła 100 lat. Z życzeniami do szanownej Jubilatki przybył Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel, kierownik USC w Przeworsku Bogusław Duliban oraz delegacja z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Burmistrz w imieniu całej społeczności Przeworska złożył pani Kazimierze serdeczne gratulacje z okazji tak pięknej rocznicy. Przekazując list gratulacyjny i upominki, burmistrz życzył wielu kolejnych lat w zdrowiu i radości. Podczas spotkania obecna była również najbliższa rodzina Stulatki.

Pani Kazimiera mimo podeszłego wieku cieszy się dobrym zdrowiem. Gdy miała 90 lat napisała wzruszający wiersz „Był to rok 1918”, w którym opowiada o swoim życiu od narodzin, po rozpoczynającą się dziesiątą dekadę. W trakcie spotkania wiersz odczytała córka pani Kazimiery. Seniorka otrzymała również listy gratulacyjne od Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Pani Kazimiera Krupa wychowała 4 dzieci, doczekała 11 wnuków oraz 17 prawnuków. Od urodzenia związana jest z Ziemią Przeworską, obecnie mieszka w Przeworsku. Przez większość swojego życia zajmowała się domem, pracowała również w przeworskiej Cukrowni. Jubilatce życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Rękopis wiersza „Był to rok 1918” autorstwa pani Kazimiery Krupy poniżej.

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × two =

Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny