Powrót

Radni złamali umowę koalicyjną już na I sesji

Listopad 20, 2018

Już przed pierwszą sesji Rady Powiatu w kuluarach rozmawiało się o tym, ile wart jest podpis człowieka, który głosami mieszkańców powiatu został wybrany, by reprezentować ich w urzędzie. Dwóch radnych, którzy podpisali uzgodnioną umowę koalicyjną i do końca zapewniali o jej trwałości, wyłamało się. Obaj od sesji zajmują kierownicze stanowiska w urzędzie i w radzie. 


Umowa koalicyjna została podpisana 30 października 2018 pomiędzy  Komitetem Wyborczym Razem dla Powiatu, Komitetem Wyborczym Nasz Samorządny Powiat, oraz Polskim Stronnictwem Ludowym. Podpisało się pod nią jedenastu radnych (Bogdan Sebzda, Krzysztof Bartuś, Jerzy Mazur, Janusz Owsiak, Tadeusz Kiełbowicz, Tomasz Syk, Zbigniew Kiszka, Zdzisław Doskocz, Wiesław Kubicki, Józef Więcław, oraz Marcin Fujarowicz), sześć nazwisk (Leszek Kisiel, Paweł Chmura, Stanisław Petynia, Izydor Pieniążek, Mariusz Pieniążek, oraz Tomasz Huc)  sygnowało umowę. 


Na pierwszej sesji Rady Powiatu umowę złamał Tadeusz Kiełbowicz i Jerzy Mazur. Ten pierwszy został wybrany przewodniczącym Rady Powiatu, drugi został wicestarostą. 


BO


16 myśli na temat “Radni złamali umowę koalicyjną już na I sesji”

 1. szaryczlowiek pisze:

  Ciekawe kto rozkazał BO pokazanie tego dokumentu? Platforma szaleje a tu takie wspaniałe nazwiska Kisiel Chmura Petynia hahaha nie wiem tylko co w tym towarzystwie robi taki porządny gość jak Tomek Huc 

 2. zosia pisze:

  Małżeństwa biorą rozwody,więc nie róbcie larum że ktoś się w ostatniej chwili rozmyślił.Zrozumieli,że Urban będzie dobrym starostą i tyle'Dlaczego przed wyborami nie zawarli koalicji i nie startowali ze wspólnego komitetu i nie ogłosili tego wyborcom???Niech teraz siedzą cicho w kącie,bo tak samo kręcili jak wszyscy w polityce.Zostali wymanewrowani przez mądrzejszych i tyle.Co to za jakieś dziwaczne autorytety jakChmura,Petynia i tych dwuch Pieniążków.Chcieli mieć wpływ na wybór starosty trzeba było kandydować do Rady Powiatu.

 3. Zosia pisze:

  Kiszka bay bay ostatni peeselowcu…

 4. autorytet budyń pisze:

  redahtorka rozmyśla ile wart jest podpis a trzeba powiedzieć że odstąpienie od umowy gdzie takie "autorytety" są ojcami chrzestnymi to czyn heroiczny a tym rozsądnym i mądrym radnym powinni stawiać pomniki. 

 5. Inwestor pisze:

  Zosia kup słownik a później filozofuj. Błędy ortograficzne się zdarzają ale "dwóch" to edukacja 1-3. Rozwody są teraz modne tylko po 3 tyg to albo ktoś od początku oszukiwał albo w ostaniej chwili sie sprzedał za stołek lub dla innej korzyści.

  W obecnych czasach dane słowo czy umowa to tylko fikcja w polityce tym bardziej. Przeraża że wiele osób uważa to za normalne.

  Jak my kogoś wyruchamy jesteśmy kreatywni przebiegli lepsi a jak nas ktoś oszuka to na krzesło elektryczne.

  Najgorsze jest to że wybieramy mniejsze zło bo coraz trudniej znaleźć uczciwych ludzi ale trudno oczekiwać że ktoś będzie uczciwy co jest trudne skoro nieuczciwość nie jest tępiona.

   

  1. byk pisze:

   to sa nowe standarty, ktore widac zosia uznaje za swietne. Po co byc uczciwym wobec ludzi, lepiej jest ich robic w wala. To sie nazywa Zosiu kłamstwo. I nie ma tu sie z czego cieszyc, no chyba, ze ktos lubi miec opinie kłamczuszka w srodowisku 😉 jak oszukali swoich kolegow z komitetu, to Ciebie tym bardziej 😉

 6. paula pisze:

  jak Kali robić żle to super, ale jak Kalego zrobiono na szaro to już larum się podniosło. Może takie zmiany dobrze zrobią zasiedziałym urzędnikom i pociotkom wszelakim. Nikt ślubu z partią czy komitetem nie brał. A Sygnotariusze umowy to co polityczne dziewice są???? chłopaki nazbierało się za uszami.. trzeba pogodzić się z przegraną.

 7. kuba pisze:

  Gdy wczoraj 23.11 w muzeum zobaczylem dwocj gości przypomniał mi kilkuletni kawał. Usłyszalem go na spotkaniu wiekowych dzialaczy PSL. Przychodzi baba do przeworskiego lekarza – panie doktorze mam symdrom kuzniara i burego- ok zapiszę pani skierowanie do specjalistow– do kogo– do zb.kiszki i kadrowego izydora pieniążka, oni panią wyleczą– po pierwszej radzie ten usłyszany kilka lat temu kawał jest nadal aktualny.

 8. kałuża pisze:

  Powinien być zakaz podpisywania takich nic nie wartych umów bo czemu to ma niby służyć? przeciez nie ludziom tylko układom

 9. Inwestor pisze:

  Paula może już stary jestem ale kiedyś dane słowo było najważniejsze. Nie mam nic przeciwko zmianom oby na lepsze. Trzeba tylko mieć jaja i powiedzieć nie jestem z wami a nie najzwyczajniej w świecie oszukiwać. Co do osób poświadczających umowę dla mnie mogą być nawet menelami byli świadkami i tyle. Wolę fanatyka od sprzedawczyka bo przynajmniej wiem czego się spodziewać.

 10. EDEK pisze:

  Wstyd "panowie"osadziliście stanowiska i tylko to was interesuje. WSTYD. Szkoda że nik o ROZWOJU POWIATU nie pomyślał rozdzielając stołki.

 11. żal d ściska pisze:

  Za to o rozwoju powiatu myśleli sygnatariusze tej koalicji. Nie bądź śmieszny edek 

 12. zet pisze:

  Brawo Tadek Kiełbowicz wreście uwolnił sie od tych kałmuków

 13. Marek pisze:

  A mnie Pan Kiełbowicz bardzo zawiódł. Głosowałem na niego, a ten poszedł do Pisu. Więcej nie zagłosuję na tego sprzedawczyka. Bardzo się zawiodłem

 14. wtf? pisze:

  O chodzi z tą umową koalicyjną? jak się startuje w wyborach to trzeba takie coś podpisać? i gdzie to się składa u komisarza wyborczego? Jak ktoś łamie umowę to można iść do sądu i po sprawie. Nie wiem kto ma żal do kogo? chyba o to że stołki już zajęte.

 15. Anna pisze:

  Ale pod koniec  2 sesji powiatu dyrektor szpitala wbił klina nowemu staroście, warto zobaczyć na youtube

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny