Powrót

Księża współpracujący z SB z terenu powiatu przeworskiego?

Listopad 15, 2018

Księży z różnych miejscowości, na różnych stanowiskach prawdopodobnie współpracujących ze Służbami Bezpieczeństwa mogło być więcej niż przypuszczamy. Od lat oficjalnie na stronach Instytutu Pamięci Narodowej można znaleźć oficjalnie dane dotyczące byłych współpracowników, którzy prawdopodobnie inwigilowali społeczeństwo po to, aby o tym poinformować ówczesny aparat władzy.


Poniżej prezentujemy listę duchownych, która widnieje na stronach IPN


https://inwentarz.ipn.gov.pl


Lista zawiera dane skopiowane ze stron IPN  zakładka „ Inwentarz archiwalny”  zamieszamy listę czterdziestu duchownych. Wśród podanych osób są księża z Przeworska,  powiatu przeworskiego, oraz ościennych powiatów. 

BO


23 myśli na temat “Księża współpracujący z SB z terenu powiatu przeworskiego?”

 1. wk pisze:

  Dzień dobry. Czy ma Pani dowody na współprace ww. osób?  Teczkę zakładano większości rozpracowywanych osób, nie oznacza że donosili.

  1. bo pisze:

   Tanie sensacyjki jeszcze tańszej gazetki jak zwykle żenada 

   weźcie się za poważne problemy za smród koło inter

   1. Janina pisze:

    Smród fekaliów w mieście to już jest faktycznie przegięcie, wczoraj nawet w centrum było go czuć. Współczuję mieszkańcom Gorliczyńskiej i Tysiąclecia, aż nie mogę wyjść z podziwu ich bierności w tej sprawie. Nie wspomnę o przejeżdzajacych przez miasto którzy czuli go w swoich samochodach.To jest problem numer 1 w mieście, który powienien być jak najszybciej rozwiązany i o którym powinno się pisać na tym portalu.

  2. Grzyb toruński pisze:

   Jak dotyczy Bolka i  lewaków, to oznacza, że donosili. Jak dotyczy prawaczków i ich duszpastuchów, to oznaqcza, że nie donosili. 

 2. jam pisze:

  Naprawdę nie rozumiem jaki był cel tej publikacji i czemu ma ona służyć.. Obecnośc na liście niczego nie dowodzi .Listy były znane od dawna (kto chciał to znalazł) i nie są ani nowością ani sensacją . 

   

   

 3. 666 pisze:

  Artykuł dowodzi jaka była i jest skala patologii wśród uprzywilejowanej kasty. L. Wałęsę za TW Bolka chcieli ukrzyżować a tu proszę kapusie w sutannach. Prawda was wyzwolili…

 4. Lolek pisze:

  Może wreszcie napiszecie jaką przygodę ze służbami PRL miał nasz lokalny bohater Tyszarski  któremu harcerze palą co roku znicze. To jest dopiero patologia … I zaklamywanie historii. 

 5. Marek pisze:

  Najperw dodatkowe seanse filmu "KLER" w przeworskim kinie w przeddzień i w dniu wyborów samorządowych, a teraz ta lista. Walka z kościołem w Przeworsku trwa nadal. Tylko nie wiem czemu ma to służyć. Bo podejrzewam że obecnej władzy w mieście która sympatyzuje z tym portalem niedługo odbije się to czkawką.

  1. Antoni pisze:

   To nie jest żadna walka z kościołem. Konstruktywna krytyka czy pokazanie hipokryzji  i obłudy funkcjonariuszy KK to walka z kościołem?  Tzn. ze jak funkcjonariusz KK popelni wykroczenie czy przestępstwo to nie wolno go ukarać bo to atak na kościół? I przez takie przywileje i nietykalność panosza sie ponad 1000 lat. Dość świętych krów !!!

  2. Kk pisze:

   A co, może chcesz wprowadzić cenzurę, jakie filmy można ogladac a jakie nie? Powrot do PRLu?  Od 2015 mamy PRl bis. Nie chcesz to nie idziesz na seans. Może marza ci się stosiki i św inkwizycja. To już przerabialismy. Dość.

  3. avon pisze:

   Trzecie pokolenie AK walczy z trzecim pokoleniem UB, życzliwość z cwaniactwem, dobro ze złem ta walka będzie trwała do końca świata i o jeden dzień dłużej. W mieście śmierdzi, że nie można wytrzymać dobry gospodarz śmierdzące miasto

  4. pomysl pisze:

   Seanse 'kleru' w czasie wyborów z taką częstotliwością to ewidentny przykład walki politycznej aby zniechęcić ludzi do prawicy, pisu i kandydata wspieranego przez proboszcza. Kto ma przełożenie na dyrektora kina??? 

 6. Inwestor pisze:

  A kogo wspierał proboszcz i który proboszcz. W przypadku Bazyliki nie zauważyłem wyraźnego wspierania kandydata PiSu. Jeżeli niż to słyszałem podziekiwania odnośnie obecnego burmistrza ale odebralem to jako podziękowania za coś co zrobił a nie agitację że ma coś zrobić jak zostanie

   

  1. wykonawca pisze:

   Podziękowania są agitacją i każdy kandydat zawsze marzy o tym żeby go nie ominęła łaska proboszcza. Pamiętamy który kadnydat ma zawsze ze sobą wazelinę albo wisiał na murze kościoła a jak na ironię ten z pisu był najbardziej stosowny w relacjach z kościołem  

 7. mat pisze:

  Co w Przeworsku tak śmierdzi?

  1. Janina pisze:

   Smierdzi kończąca swój żywot oczyszczalnia ścieków, która w ostatnim czasie bombardowana jest bardzo dużą ilością ścieków z zakładu przetwórstwa jabłek. Problem znamy od wielu lat, popytaj kogoś z Gorliczyńskiej.

   1. edyta pisze:

    Śmierdzi głupota bo zamiast robienia w odpowiednim czasie właściwych inwestycji takich jak oczyszczalnia to się robiło drogi asfaltowe z szerokimi chodniakami i lampami tam gdzie mieszkają vipy  

 8. kuba pisze:

  Każdy wie w jakim kraju żyjemy, jeżeli ktoś głosując sugeruje się wolą proboszcza i myśli że pójdzie do nieba to trudno. Jak by lista księży powiązanych z SB wisiała na początku lat 1990 to nasz bogaty kraj może inaczej by wyglądał. Pamietamy kto w mieście był pierwszym kadrowym .

  1. huba pisze:

   Pierwszym kadrowym był ten pierwszy na liście nie da się ukryć ten drugi to też niczego sobie

 9. kargul pisze:

  Gratulacje dla wszystkich fanów Eugeniusza Fila, t.w.  ps. Piotr z Krzeczowic. Teraz już wiecie kto wam zakładał Solidarność w waszej miejscowości – kolaborant wraz z przydupasami. 

 10. kapelan551 pisze:

  Ludziska! przecież  zostali zarejestrowani bez ich wiedzy i zgody, a jeżeli już to tylko i wyłącznie dla służenia ludziom i parafii! Nikomu nie szkodzili i  nie wyrządzali krzywdy. Wykorzystano ich podstępnie i dzisiaj próbuje obciążać pomówieniami. To tak jak z palaczem, palił wprwadzie ale się nie zaciągał!

  1. D.Jaś pisze:

   Kapuś w sutannie to też kapuś, tylko bardziej szkodliwy, bo poza podejrzeniami i bez odpowiedzialności moralnej przed ludźmi, przecież wybrańcy samego Boga odpowiadają tylko przed Nim i to tylko wtedy, kiedy na to mają ochotę. Jednym zdaniem – na konie boże nie ma bata. Alleluja i od tyłu. Anonimowo, bo pod pseudonimem. 

 11. Marek pisze:

  Kapelan 551 ubawiłeś mnie do łez 🙂

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny