Powrót

Akcja „BOHATEROM – wyślij kartkę do Powstańca” w SP nr. 2

Listopad 5, 2018

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Przeworsku z inicjatywy nauczyciela historii Danuty Krupińskiej, włączyła się do ogólnopolskiej kampanii historycznej upamiętniającej uczestników Powstania Warszawskiego „BOHATEROM – wyślij kartkę do Powstańca”.

Na lekcjach historii uczniowie z klas VI, VII i VIII na bezpłatnych pocztówkach oraz wykonanych przez siebie kartkach pisali do Powstańców wzruszające życzenia i podziękowania za odwagę, heroizm i poświęcenie  w walce o wolną i suwerenną Polskę. Do tej szlachetnej akcji włączył się również Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel, który przekazał swoją kartkę z życzeniami i podziękowaniami.

Wysyłając 100 pocztówek do uczestników Powstania Warszawskiego społeczność szkoły w symboliczny sposób uczciła 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Łącznie wysłanych zostało 120 kartek napisanych przez uczniów, nauczycieli, dyrektorów szkoły i burmistrza. Karteczki zaadresowane do wybranych Powstańców trafią bezpośrednio do nich, a reszta do pozostałych zostanie rozesłana przez współorganizatora akcji, Fundację SENSORIA.

Projekt nie tylko wzbogacił znacznie wiedzę uczniów, ale także wywołał refleksję na temat wartości takich jak bohaterstwo, odwaga i patriotyzm oraz zachęcił do poznawania losów i wspomnień uczestników Powstania. 

 


5 myśli na temat “Akcja „BOHATEROM – wyślij kartkę do Powstańca” w SP nr. 2”

 1. Stanisław pisze:

  Do Krzysia kartkę trzeba wysłać i zrobić porządek ze smrodem, na Gorliczyńskiej nie da się wytrzymać a dzisiaj rano to smród aż dusił. Ile jeszcze mamy się męczyć? Dlaczegi burmistrz nic w tej sprawie nie robi?

  1. Victor pisze:

   Niech burmistrz do nas rano o 8 przyjedzi na Skłodowską to poczuje jak tu się żyje. 

   1. Janek pisze:

    Dopiero wybraliście burmistrza a juz pretensje do niego

 2. al pisze:

  a do kogo mieć pretensje LK jest w urzedzie od prawie 20lat  a przez Gorliczyńską nie da się przejść na nogach a co dopiero mieszkać taki moj smierdzący przeworsk pl 

 3. mieszkaniec pisze:

  ale dzisiaj cuchnie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny