Powrót

Zapłacił za samochód fałszywymi pieniędzmi

Październik 5, 2018

53-letni obcokrajowiec zapłacił za samochód fałszywymi pieniędzmi. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej podczas próby przekroczenia granicy. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Przestępstwo, którego się dopuścił zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.


W ubiegły piątek do Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku zgłosił się 23-letni mieszkaniec naszego powiatu. Mężczyzna zawiadomił, że obcokrajowiec, który kupił od niego samochód, zapłacił dwoma fałszywymi banknotami o nominałach 100 euro.

Policjanci z wydziału kryminalnego zabezpieczyli sfałszowane banknoty i podjęli czynności w tej sprawie. Następnego dnia mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w Korczowej, podczas przekraczania polskiej granicy. 53-latek został przekazany przeworskim policjantom i trafił do policyjnego aresztu.

W niedzielę, został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut wprowadzenia do obiegu fałszywych banknotów. Prokurator zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór. Za popełniony czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

rj

KPP Przeworsk


Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny