Powrót

Na wrześniowej sesji Rady Miasta wyraźnie czuć nadchodzące wybory

Październik 1, 2018

Wybory samorządowe tuż tuż i daje się to odczuć w każdej kwestii. Na sesji Rady Miasta Burmistrz Przeworska Leszek Kisiel wszedł w ostrą polemikę z przewodniczącym Rady Miasta Tomaszem Kojdrem, który o fotel burmistrza chce walczyć w nadchodzących wyborach.


Na sesji radni jednogłośnie podjęli decyzję o powiększeniu cmentarza komunalnego na ul. Pod Rozborzem. Zostaną zakupione nowe działki od osób prywatnych, sąsiadujące z cmentarzem, żeby powiększyć obszar, na którym w przyszłości będą dokonane pochówki. Na tzw. ‘”starym cmentarzu”, który jest usytuowany w centrum miasta nie ma możliwości dokupienia działek i powiększenia obiektu, dlatego Burmistrz podjął decyzję, aby już teraz powiększyć „nowy cmentarz”. Zaś na starym w ostatnim czasie został niemalże od nowa postawiony mur, który ogradza przeworską nekropolię. 


Burmistrz poinformował też o tym, że w Przeworsku pierwszy raz od dziesięcioleci powstają budynki wielorodzinne. – Wszyscy czekaliśmy na moment, kiedy w mieście pojawi się inwestor, który zechce postawić nowe budynki wielorodzinne, jakich w Przeworsku nie budowano od bardzo dawna. Teraz powstają i zainteresowanie nimi jest ogromne. Nowe mieszkania w Przeworsku chce nabywać mnóstwo osób. To dobry znak dla miasta, bo nowe mieszkania, to nowe rodziny, które osiedlą się nad Mleczką, będą tutaj żyć i stąd dojeżdżać do pracy. To bardzo ważny aspekt w rozwoju tak małego miasta jakim jest Przeworsk. Od inwestora wiem, że nowe mieszkania kupują ludzie nie tylko z naszego miasta, ale i z Rzeszowa, Jarosławia czy Przemyśla, bo u nas ciągle takie mieszkania są tańsze niż w okolicznych miastach, a dojazd do tych aglomeracji  z Przeworska obecnie jest bardzo dobry – zachwalał Leszek Kisiel. Przeworscy radni jednomyślnie podjęli decyzję dotyczącą miejscowego planu zagospodarowania, która pozwoli na budowę kolejnych budynków wielorodzinnych w Przeworsku. 


O tym, że zbliżają się wybory samorządowe nikomu nie trzeba przypominać, bo Przeworsk zapełnia się już plakatami wyborczymi różnych form. Napięta sytuacja jest też w Urzędzie Miasta. Od dawana informowaliśmy o różnych niesnaskach do jakich dochodzi między włodarzem Leszkiem Kisielm, a przewodniczącym Rady Miasta Tomaszem Kojdrem, który chciałaby owym włodarzem w mieście zostać. Tomasz Kojder od dawna poświęca sporo czasu, żeby uwypuklić błędy burmistrza. Przewodniczący na wrześniowej sesji Rady Miasta poskarżył się, że pytał o zaległy urlop burmistrza, a ten nie odpowiedział mu na pytanie i wysłał uszczypliwe pismo. Leszek Kisiel odpowiedział, że nie ma u niego nieprawidłowości, których usilnie szuka przewodniczący od kilku miesięcy i żeby kampanię wyborczą prowadził w inny sposób np. pokazując swoim wyborcom osiągnięcia jakimi może się pochwalić, a nie szukając afery i problemu tam gdzie ich nie ma. Burmistrz zaznaczył, że dla zasady nie odpowie przewodniczącemu, bo ten od kilku miesięcy nagminnie wysyła do niego pisma  z informacjami, że włodarz wiele rzeczy robi źle, niedokładnie, bądź  niepotrzebnie. Leszek Kisiel odpowiedział, że wie co ma robić i jak i nie będzie się wdawał w przepychankę słowną na sesji Rady Miasta, którą przewodniczący chce zamienić w wyborczy wiec.


BO

 


8 myśli na temat “Na wrześniowej sesji Rady Miasta wyraźnie czuć nadchodzące wybory”

 1. Marek pisze:

  na konopnickiej trwa kampania płotkowa radnego i przezesa z pisu

 2. Inwestor pisze:

  cyt: "To dobry znak dla miasta, bo nowe mieszkania, to nowe rodziny, które osiedlą się nad Mleczką, będą tutaj żyć i stąd dojeżdżać do pracy. To bardzo ważny aspekt w rozwoju tak małego miasta jakim jest Przeworsk. Od inwestora wiem, że nowe mieszkania kupują ludzie nie tylko z naszego miasta, ale i z Rzeszowa, Jarosławia czy Przemyśla, bo u nas ciągle takie mieszkania są tańsze niż w okolicznych miastach, a dojazd do tych aglomeracji  z Przeworska obecnie jest bardzo dobry – zachwalał Leszek Kisiel."

  wg mnie niezbyt dobra argumentacja odnośnie dojazdów do pracy bo wolałbym żeby sie skupic na tym aby w Przeworsku były miejsca pracy, a nie Przeworsk jako sypialnia Rzeszowa czy innych aglomeracji (Jarosław?)

  Kupują u nas mieszkania z większych miast typowo pod wynajem jako inwestycja kapitału, a nie w celu zamieszkania.
  Mieszkań faktycznie brakuje więc dobrze ze Miasto umożliwia kolejne budowy.

 3. Budyń pisze:

  Dokładnie taż to mi się nie podoba z tym dojazdem do pracy czemu tej pracy w Przeworsku nie ma dla niespokrewnionych.

  Jeżeli dojazd jest taki dobry czemu sam nie szuka pracy w Rzeszowie czy Jarosławiu tylko ubiega się o następne kilka lat bezczynności na miejscu.

 4. Adek pisze:

  Burmistrz nie może być rozliczany z tworzenia miejsc pracy, bo przede wszystkim nie ma takich możliwości. No chyba, że w urzędzie miasta, ale to mogłaby być niegospodarność.

   

  Nawet jeśli te mieszkania będą sypialnią dla ludzi z wiekszych miast, to zwiekszy to i tak ilość płacących w mieście podatki, a także robiących zakupy. W przyszłości Ci ludzie byc może się dorobią i założą działalność w Przeworsku. Będą mieć dzieci, z których może nie wszystkie z niego wyjadą. Może więc budowa tych mieszkań zamiast tworzenia miejsc pracy (sic!) nie jest złą sprawą jak to piszą przedmówcy.

 5. Damian pisze:

  Odnośnie tych płotkow na Konopnickiej to az mnie gotowalo jak chlopaki ze spoldzielni za moje pieniadze tu kiedys w deszcz je montowali na kolanach a radny i prezes sobie spacerowali, wszystko po to by zdobyc jeszcze pare glosow przed wyborami.

 6. Jola pisze:

  Takiego radnego maja na konopnickiej co sie za kasę spoldzielcow wylansowal

 7. Mario pisze:

  A dzis na facebooku Maciej Sz. swój post o plakatach wyborczych w gablocie PZW usunąl a jakie super obiektywne komentarze były – nie na darmo mówią "nie ruszaj g….. nie będzie śmierdzieć"

 8. Lolo pisze:

  Dziś przyjrzałem się temu słynnemu juz na cały Przeworsk płotkowi i to takie badziewie, po dwóch zimach to tylko pruchno zostanie, juz nie wspomnę, że każda częśc z innej fabryki. Bardziej przypomina to zagrodę dla baranów i nie wiem czemu w tym miejscu ma służyć. Koty  i tak dostaną się do piaskownicy. Jak tak mają wyglądać wszystkie place na konopnickiej

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Heron maszyny Kucab