Powrót

Miasto z powiatem wymieniło się drogami, co to oznacza dla mieszkańców tych ulic?

Październik 1, 2018

Na wrześniowej sesji Rady Miasta Przeworska Radni zgodnie podjęli uchwałę o przyjęciu darowizny od powiatu i przekazaniu podobnej darowizny od miasta dla powiatu. Chodzi o drogi, by ich remonty w przyszłości były szybsze, a dbanie o ulice w mieście skuteczniejsze.

Mieszkańcy Przeworska wiele razy mieli problem z ulicami, przy których mieszkają i nie wiedzieli do kogo mają się zgłosić ws. np. remontu drogi czy odśnieżania ulic, czy koszenia trawy. Burmistrz Przeworska Leszek Kisiel postanowił uporządkować te kwestie – W trakcie reformy samorządowej z 1999 roku przypisano ustawowo do województwa podkarpackiego główne drogi o zasięgu wojewódzkim. Pozostałe drogi kategorii wojewódzkiej/ starych województw/ przypisano powiatom, nawet te, które nie miały charakteru i znaczenia komunikacyjnego jako drogi powiatowe. Od kilku lat wspólnie z Panem Starostą Kiszką regulujemy stany prawne dróg w naszym mieście. Uchwały rady miasta o przyjęciu niektórych dróg od powiatu, a dokładnie działek pod drogami mają na celu porządkowanie tych spraw. Drugim argumentem jest to, że niektóre odcinki dróg utraciły znaczenie i rolę jako drogi powiatowe. Po trzecie dla miasta łatwiej utrzymywać porządek, czystość i przeprowadzać remonty dróg, których jest się właścicielem. Dlatego też na ostatniej sesji rady miasta, przyjęliśmy darowiznę w postaci nieruchomości pod następującymi drogami: ul. Niepodległości; ul. Kasprowicza – dwie działki ul. Konopnickiej; ul. Dynowska od skrzyżowania z ul. Głęboką, do skrzyżowania z ul. Dynowska przy torach wąskotorówki; ul. Piłsudskiego. Natomiast miasto przekazało powiatowi trzy działki: przy ul. Krasickiego obok sklepu Rossmann i dawnej "Praktycznej Pani" – dwie działki stanowiące chodnik powiatowy; przy ul. Studziańskiej – działka pod chodnikiem powiatowym naprzeciw sklepu Biedronka. Gdy procedura się zakończy a mam nadzieję, że w tym roku od przyszłego roku 2019 r. drogi te będą zarządzane przez miasto- tłumaczył włodarz.


BO


Fot. Burmistrz Przeworska Leszek Kisiel tłumaczył jakie znaczenie dla miasta ma przejęcie dróg administrowanych przez powiat. 


6 myśli na temat “Miasto z powiatem wymieniło się drogami, co to oznacza dla mieszkańców tych ulic?”

 1. ZET pisze:

  Leszek Kisiel dotrzymał słowa mamy droge zrobioną,Dziękujemy ,JK

 2. Budyń pisze:

  Jak na kadencję to orobił się chłop

 3. dana pisze:

  Bolą mnie oczy jak patrzę na to zdjęcie

 4. Bobo pisze:

  A pod ratuszem dalej dziury  to samo między krusem a sezamem i na kazimirzowskiej. 

 5. TK pisze:

  Nie pamiętam burmistrza, który zrobiłby więcej dla naszego miasta jak L. Kisiel. Tak trzymać!!!

  1. Anonim pisze:

   A co on takiego zrobil….przed wyborami każdy robi.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Heron maszyny Kucab